Kamiński: prezydent posłuszny episkopatowi; spełnia swoją obietnicę wyborczą…

REKLAMA

Michał Kamiński, sekretarz stanu w rządzie Ewy Kopacz.
Michał Kamiński, sekretarz stanu w rządzie Ewy Kopacz.
Michał Kamiński, sekretarz stanu w rządzie Ewy Kopacz.
Michał Kamiński, sekretarz stanu w rządzie Ewy Kopacz.

– Nie dziwi mnie, że decyzje dotyczące życia Polaków Andrzej Duda podejmuje zgodnie z wolą episkopatu. Akurat to bardzo jasno deklarował w kampanii wyborczej – powiedział w „Po przecinku” w TVP Info Michał Kamiński, sekretarz stanu w rządzie Ewy Kopacz. Prezydent zawetował w piątek ustawę, która miała uprościć procedurę zmiany płci.

Ustawa o uzgodnieniu płci ma uprościć procedurę zmiany płci wpisanej m.in. w akt urodzenia, jeśli nie odpowiada ona płci odczuwanej przez daną osobę. Doradca premier Ewy Kopacz, Michał Kamiński, który był gościem „Po przecinku” przyznał, że nie jest zaskoczony zawetowaniem tej ustawy przez prezydenta.

„To nie jest ustawa ideologiczna”

– Andrzej Duda akurat to deklarował, że jak będzie prezydentem, to będzie się kierował wskazaniami episkopatu. Dlatego nie dziwi mnie, że zgodnie z wolą episkopatu Andrzej Duda podejmuje decyzje dotyczące życia Polaków. Akurat to bardzo jasno deklarował w kampanii wyborczej – powiedział.

– No i słucha się episkopatu. To jest akurat ten element, w którym spełnia swoją obietnicę wyborczą – dodał. Podkreślił, że to nie jest ustawa ideologiczna. – Rodzą się, jak wiemy, dzieci, które mają podwójne cechy płciowe. Tym ludziom państwo powinno pomóc w trudnej sytuacji – przekonywał.

„Nie sztuka wygrać z Szydło”

Michał Kamiński podkreślił, że premier Ewa Kopacz chce debatować z Jarosławem Kaczyńskim, bo „nie sztuką jest wygrać pojedynek z Beatą Szydło”.

– Wygrać pojedynek z Beatą Szydło to nawet tak trochę „nie halo” – dodał. Ocenił, że kandydatka PiS na premiera jest mniej doświadczonym politykiem, a prawdziwym liderem pozostaje Jarosław Kaczyński. – My chcemy się zmierzyć z tym, kto naprawdę rządzi PiS-em. Z politykiem z pewnością dużego formatu – dodał.

Jego zdaniem Polacy w kampanii wyborczej oczekują prawdziwej debaty. – A tej unika PiS i Jarosław Kaczyński. Jeżeli będzie jej unikał, pani premier spotka się z Beatą Szydło – zapewnił.

Kamiński: prezydent posłuszny episkopatowi; spełnia swoją obietnicę wyborczą…

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. przecież nie jest to chyba dla nas żadnym zaskoczeniem? w końcu jest to kontynuacja prezydentury Lecha Kaczyńskiego. i niezależnie że sam Lech był dobrym człowiekiem to jego podległość Jarkowi była bezwzględna i bezdyskusyjna.

Komentowanie jest wyłączone.