Satrapa, atrapa i fajtłapa

REKLAMA

Trójpodział władzy według PiS. Satrapa rządzi. Satrapa nie poniesie żadnej odpowiedzialności za swoje rządy, bo oficjalnie nie pełni żadnej funkcji. Za jego grzechy zapłacą atrapa i fajtłapa. Satrapa rządzi dzięki terrorowi w partii. Nikt do końca nie wie, czy satrapa ma haki na każdego, które kolekcjonował przez lata, czy też wszyscy się go boją z przyzwyczajenia. Satrapa też się boi, ma ochronę większą niż niejeden prezydent państwa. Znani światowi miliarderzy też wydają mniej pieniędzy na swoją ochronę. Czego boi się satrapa? Tylko wtedy, gdy wybuchnie rewolucja, satrapa może zacząć się realnie obawiać o swoją skórę. Gdyby nie strach poddanych, satrapa nie mógłby rządzić, jest jedynym w Polsce politykiem niewybieralnym. Nawet zwolennicy jego partii, choć raczej należałoby napisać – sekty, nie chcą na niego głosować. Nawet gdyby miał konkurować z fajtłapą, to by przegrał, tak przynajmniej wynika z sondażu „Gazety Wyborczej”. Oczywiście wiadomo, że to jest political fiction z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze – do wyborów jeszcze cztery lata. Po drugie – fajtłapa nigdy nie stanie przeciw satrapie.
sondaz

Atrapa jest tylko atrapą. Nie ma żadnego znaczenia. Nosi broszki. Każdego dnia inną. Jest słynna z noszenia broszek. Poza tym nikt nie traktuje jej poważnie. Zagraniczni politycy przyjeżdżają i robią sobie zdjęcia z atrapą, a potem idą rozmawiać z satrapą.
z19467613Q,Beata-Szydlo

Fajtłapa jest niezłomny. Niezłomny w wypełnianiu poleceń satrapy. Chociaż nie musi. Stanowisko, które zdobył, pozwoliłoby mu na sporą niezależność i budowanie przez pięć lat własnej marki politycznej – polityka prawicowego, konserwatywnego, ale niezależnego. Fajtłapa jest relatywnie młody. Mógłby stać się przywódcą konserwatywnego obozu, gdy za jakiś czas satrapa stanie się tylko koszmarem historii. Ale nic z tego, bo fajtłapa jest tylko fajtłapą.
duda

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

4 Komentarze

  1. Mnie osobiście cieszy u Fajtłapy jego zainteresowanie Leśnym Ruchadełkiem. To bowiem dowodzi, ze nie ulega nadmiernie wpływom uroków własnej płci. To zaś dowodzi pewnej niezależności.

  2. łatwo się tego można było domyślić. w końcu tylko jakiś zboczony facet może wpaść na pomysł takiego nicka. a inny zboczony facet z takim rozmawiać 😛

Komentowanie jest wyłączone.