Koryto Plus dla łatwego życia

REKLAMA

dla łatwego życia

PiSowi, jako partii, nie przyświeca żadna idea. Ludzie skupieni w tej sekcie poszli do polityki głównie dla pieniędzy, dla łatwego życia. Tych, którzy ich do tego Eldorado wynieśli, tak naprawdę mają głęboko w dupie. Pławią się w luksusach i całkowitym poczuciu bezkarności, coraz bardziej oderwani od rzeczywistego świata. Nawet myśleć za bardzo nie muszą, bo nad wszystkim czuwa genialny strateg, prorok z Nowogrodzkiej, kapłan i ojciec w jednym, który dotąd dbał, by kieszenie i kałduny zawsze były pełne.

Dopóki prezes prowadził stado od sukcesu do sukcesu i dawał mu dostęp do koryta w administracji publicznej i spółkach skarbu państwa, stado szlo za nim bez żadnego sprzeciwu. Obecnie jednak sytuację mamy zgoła odmienną. Wódz żąda wyrzeczeń i chce odebrać szmal.
A dlaczego to robi? Bo asceza jest wartością, którą od dziecka wyznaje? A może dlatego, że przekupiony pięcioma stówami suwerenek nagle dojrzał, że dostał tylko nędzne ochłapy, a prawdziwe konfitury są gdzie indziej? Dziś od PiS ciągnie smrodem paniki, tak ciężkim, że czuć go już wszędzie.
Genialny strateg ma problem. Nie ma żadnej gwarancji, że wprowadzając w życie program -20 procent uzyska poparcie tych, którzy już wygodnie zadomowili się przy korytach. Poza tym, sam jest kompletnie niewiarygodny.

Na koszt innych

Kaczyński ze skromnością nie ma bowiem nic wspólnego. Praktycznie od zawsze żyje na koszt innych, zbudował wokół siebie gigantyczny dwór, zakupy robią mu ochroniarze opłacani z publicznych pieniędzy. Za nic nie płaci, nic nie daje. Tylko bierze. Pasożyt.
Nie zdziwię się, gdy oderwani od koryta jego przydupasy, niebawem zaczną knuć przeciw niemu. Bo nastroje w PiS są, oględnie mówiąc, cuchnące. Dopóki pisowska wataha czerpała garściami z państwowej kasy, zamordyzm i zacofanie cywilizacyjne Kaczyńskiego nie stanowiły problemu. Ale dziś? Działacze PiS, zmuszeni do godzenia się z obniżkami zarobków, zaczną zadawać sobie pytanie : czy na pewno chcą iść ślepo za tym tchórzem?
Nie miejscu opozycji zwiałbym z sali sejmowej w czasie głosowania na ustawą obniżającą wynagrodzenia posłów, senatorów i samorządowców. Prawdopodobne jest, że PiS może mieć duży problem z zebraniem sejmowego kworum.

4.9/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Spiedralajcie szmaciarze. Ten wasz yebany bohomaz zawsze jest popiedrolony i nie daje się prawidłowo napisać. Jeśli przez to wywalacie wpis – cały wysiłek jaki włożyłem w napisanie opinii, to jesteście zwykłymi gnojami. I tyle.

Komentowanie jest wyłączone.