A PiSowi rośnie…

REKLAMA

Od miesięcy rośnie ruch sprzeciwu wobec łamania przez PiS konstytucji. Odbywają się coraz to większe demonstracje. Ograniczaniem zasad demokracji w Polsce zaniepokoiły się Stany Zjednoczone i Unia Europejska. A tymczasem kolejne sondaże pokazują, że poza przejściowymi spadkami to PiS nadal trzyma się mocno powyżej 30%. Pomińmy wyniki podane przez TNS, bo te 39% powiązane z dramatycznym spadkiem całej opozycji, to zbyt naciągany wynik. Jednak sondaż Millward Brown zasługuje na nieco uwagi.
sondaz
Wynika z niego, że jednak liczba obywateli, którym nie przeszkadza walka PiS z Trybunałem Konstytucyjnym, próby ograniczania swobód demokratycznych, nowa ustawa inwigilacyjna, jest wciąż dość spora. Jedna trzecia społeczeństwa wciąż myśli kategoriami dziewiętnastowiecznymi: „Moja chata z kraja” i „Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś spokojna”. Bardziej przemawia do nich 500 złotych, dopóki będą je dostawać.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

4 Komentarze

  1. A pieniądze na łapówki po pięćset się kończą. Okazało się, że podatek od sieci handlowych też jest kompletną porażką, co przyznają już rządzący. Jak długo budżet da się rozciągać?


  2. Gdy przychodzi do oceny rządu, okazuje się, że wyborcy negatywnie oceniają rząd. Ocen pozytywnych jest 34%, negatywnych 55%, co oznacza poparcie netto na poziomie -21%. Czyżby Polacy cierpieli na daleko posunięte rozdwojenie jaźni?

    • Nie rozdwojenie jaźni, ale brak sensownego wyboru z tzw. opozycji. Platforma i Nowoczesna grają programem AntyPIS, dodatkowo PO zraziła sobie wielu lewicowych i liberalnych wyborców przyjmując odrzutki prezesa, Inni też nie przedstawiają nowych pomysłów i nie pokazują nowych twarzy, więc ci, którzy nie popierają Dobrej Zmiany w ankietach wyborczych muszą określać się jako niezdecydowani, a nawet deklarują poparcie dla Kukiza.

  3. ja sądzę, że chodzi o sposób zadawania pytań 🙂 to może mieć ogromny wpływ na wyniki sondażu. poza tym PiS może zamawiać sondaże co za tym idzie pytania będą bardzo niekonkretne.

Komentowanie jest wyłączone.