Darmowe leki

REKLAMA

To pierwsza notatka o programie PiS i o różnicach, które występują między wyborczymi obietnicami dla naiwnych, a prawdziwym programem.
Hasło: Leki dla emerytów, którzy skończyli 75 lat będą darmowe.
Prawda: Leki będą darmowe jeśli świadczenia emeryta nie przekroczą 130% najniższej emerytury. Najniższa emerytura teraz to 880 zł brutto, a 130% tej sumy wynosi 1144 zł. Większość emerytów ma większe świadczenia. Zatem dofinansowanie do darmowych leków dostaną nieliczni. Ale w świat poszła wieść, jaki to PiS dobry i humanitarny jest dla staruszków.
Niestety takie pozorne obietnice w programie PiS są standardem. Będziemy partię Jarosława Kaczyńskiego rozliczać. mają swojego prezydenta, mają większość w sejmie i senacie. Mogą zrealizować wszystkie swoje obietnice.
(źródło)

1/5 - (1 vote)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

4 Komentarze

 1. W nowym systemie składki na ubezpieczenie emerytalne trafiają na indywidualne konto pracownika i służą do wyliczenia przyszłej emerytury, albo przynajmniej minimalnego świadczenia, niższego niż ustawowa minimalna emerytura. Dlatego z roku na rok będzie się zwiększać liczba osób pobierających miesięcznie mniej niż 880 zł.
  Obecnie Ilość emerytów pobierających poniżej 880 wynosi ponad 7% i właśnie takim trzeba pomóc. Ale jak to mówią:
  -syty głodnego nie zrozumie.

 2. Nawet tutaj fatherek dotarł. Niezależnie od tego, jaki nick wymyślisz to twoje wypociny każdy pozna nowotarski głupku. Tematem tej informacji nie jest to, jak się wylicza emerytury, ale kłamstwo PiS.
  Kłamstwo: Emeryci powyżej 75 roku życia będą mieli lekarstwa za darmo.
  Prawda: Tylko niewielka liczba emerytów będzie miała leki za darmo – w sumie mniej niz 10%.
  PS. Przecież według PiS nowe emerytury do 67 roku życia to praca do śmierci. Więc po co trupom leki?

 3. Jakiś były 75 letni były UBek z emeryturą 6 tys. miałby mieć leki za darmo. Może Kiszczak? A Urban też?
  Ogarnij się Walski. Ktoś cię w łeb walnął?

 4. Pisowski kłamco. Emeryturę niższą niż 1500 zł pobiera koło miliona ludzi. Ale oni od twojego PiSu dostaną figę, a nie darmowe leki.
  Darmowe leki dla emerytów to propagandowe przedwyborcze kłamstwo.

Komentowanie jest wyłączone.