Obrażalska Pani Krysia

REKLAMA

Pani Profesor Krystyna Pawłowicz postanowiła ostatecznie wystąpić na drogę sądową przeciwko Jerzemu Owsiakowi za haniebne w jej przekonaniu słowa, jakie szef WOŚP wypowiedział pod adresem Jaśnie Pani Krystyny podczas ostatniego Przystanku Woodstock. Pozew w tej sprawie już wpłynął lub za chwilę wpłynie do Sądu Okręgowego w Warszawie. Rozjuszonej Posłanki Prawa i Sprawiedliwości nie zmiękczyły nawet późniejsze przeprosiny wygłoszone na antenie jednej ze stacji telewizyjnych. Jerzy Owsiak oprócz skierowania do Pani Krysi prośby o wybaczenie za to, ”że w ten sposób do niej wystartował”, ponadprogramowo wyraził jeszcze chęć przytulenia Pani Profesor. Pan Jerzy wykazał się tu odwagą, na jaką nie stać byłoby zapewne nikogo innego. Bo czy ktokolwiek z nas zdecydowałby się na tak wielkie poświęcenie i zdobyłby się na taki przyjacielski gest względem Pani Posłanki? Szczerze wątpię. Mnie w każdym razie takie przedsięwzięcie zdecydowanie by przerosło. Pani Pawłowicz uznała jednak taką formę przeprosin, które będąc obiektywnym zwyczajnie się jej należały, za całkowicie niedopuszczalną. ”Miarka się przebrała. Dość już obrażania, drwin, szydzenia z mojej osoby. Pan Owsiak nawet z przeprosin zrobił kpiny. Nie pozwolę na to!” – zagrzmiała Pani Krystyna. Jeszcze wcześniej, odnosząc się do słów Jerzego Owsiaka o motylkach w brzuszku, rozluźnionych pleckach i kwiatach we włosach Pani Pawłowicz, zbulwersowana Pani Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek mówiła o braku zgody na tolerowanie chamskich wypowiedzi i ”zezwierzęcenie obyczajów”.

W ustach przedstawicieli ugrupowania, które osiągnęło absolutnie mistrzowski poziom w obrażaniu wszystkich, których poglądy nie są zbieżne z tymi jedynie słusznymi, wyrażanymi przez jedynych prawych i sprawiedliwych Wybrańców Suwerena, słowa domagające się wstrzemięźliwości w posługiwaniu się „językiem nienawiści”, brzmią wyjątkowo komicznie. Szczególnie, jeśli chodzi o osobę, która chyba jako jedyna ma szansę na w miarę równorzędną rywalizację z Prezesem Partii o miano ”Wirtuoza” w dziedzinie rzucania obelgami i gardzenia drugim człowiekiem.

 

 

Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa 22.12.2015 Komisja ustawodawcza obraduje nad nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym N/z: Krystyna Pawlowicz

5/5 - (5 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.