Co będzie jesienią?

REKLAMA

Co będzie jesienią?

Liczyłem na cud. Wielu znajomych spoglądało na mnie jak na idiotę, mówiąc, że w kraju, gdzie 40 procent ludzi w ogóle niczego nie czyta, a 70 procent z tych co czytają, nie rozumie tego co czyta, bliżej nam do tragedii niż do cudu. Wykrakali! Wygrała partia władzy, rzucająca ochłapy ludowi, korzystająca ze spacyfikowanych tv i radia bez żadnych zahamowań. Partia zdyscyplinowana i świetnie czująca się w terenie. Partia z jednym wodzem na czele, rozdająca miliardy, żeby utrzymać się przy władzy, kosztem budżetu, czyli naszym.

Wygrała partia, która umiejętnie wyczuła deficyty socjalne, społeczne nierówności, wkurw Ściany Wschodniej, która ma w dupie prawa mniejszości narodowych i seksualnych i nie zdzierży ataków na kościół. Wygrała Polska antyunijna, obyczajowo zacofana, dumna ze swojej historii, ale tej napisanej przez PiS. Wygrała Polska zadufana, której nikt nie podskoczy, bezlitosna w tępieniu lewaków i Żydów. Polska toruńska i częstochowska, w której bez żadnego trybu robi się geszefty z Kościołem, Polska, w której policja, prokuratura, sądy aż po TK jest w rękach jednego posła.

Przerżnęła Polska brukselska z koalicją bez wyrazu i programu. Przegrała Polska demokratyczna i tolerancyjna, hołdująca idei trójpodziału władzy, który mało kogo obchodzi. Padła w boju koalicja bez armat, bez przywódcy, pozwalająca PiS narzucać narrację przez całą kampanię. Przerżnęła Koalicja bez twardego elektoratu, który w ciemno kupiłby jej program – gdyby był. Zabrakło koalicji otwartej, a zwłaszcza opiekuńczej. Takiej, która bryluje nie tylko na salonach, ale też w Polsce ludowej, prostej i ubogiej. Jeśli ona nie wypracuje programu – upadnie.

Wybory europejskie mają spory wpływ na parlamentarne i prezydenckie. Jeśli BeSzydło teraz zdobyła najwięcej głosów, to co będzie jesienią?

Zdjęcie: Irish Times

Co będzie jesienią?
14/5

Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Tarot dla Ciebie

4 Komentarze

  1. Może pis powinien wygrać i porządzić jeszcze jedną kadencję. Żeby sami musieli zmierzyć się konsekwencjami tego, co zepsuli.
    Inna sprawa, że polacy chyba zasługują na pis. Tak po prostu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


*