Roześmiana twarz prezesa

REKLAMA

Za nami kolejna miesięcznica. Wyjątkowa, zarówno z powodu, że coraz bardziej oprotestowywana jak i z powodu,że bardzo wiele zdjęć dostało się do mediów społecznościowych. Wiele zdjęć pokazywało, jak policja podległa rządzącej partii traktuje osoby protestujące. Nie te zdjęcia są jednak najważniejsze. Nie są istotne filmy z szarpania i wynoszenia protestujących kobiet czy legendy „Solidarności”.
 
Najważniejsze są zdjęcia pokazujące rozbawioną twarz posła Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że miesięcznice mają być wyrazem żałoby po osobach „poległych” w katastrofie lotniczej, modlitwą za nieżyjących, wspominaniem ich. W rzeczywistości, po nabożeństwie żałobnym w kościele następuje seans nienawiści prezesa rządzącej partii. Obwinianie wszystkich i wszystkiego, szukanie sprawców i produkowanie coraz bardziej fantastycznych teorii. W ostatnich miesiącach już nawet poseł Kaczyński nie wspomina ofiar tragedii, całe przemówienia są nienawiścią w czystej formie. Do wczorajszego wieczora ludzie stojący murem za prezesem rządzącej partii mogli mówić, że taki to sposób przeżywania żałoby, że ta nienawiść jest związana z utratą brata bliźniaka, że zmuszanie całej Polski do myślenia co miesiąc przez całe lata o nieżyjących 96 osobach to norma bo tak się wyraża rozpacz.
 
Jednakże widok roześmianego posła Kaczyńskiego podążającego na kolejną miesięcznicę, burzy tę całą narrację. Pokazuje, że comiesięczne „modlitwy za zmarłych” na drabince czy podeście to czysta hucpa, działanie obliczone na polityczny zysk. Można powiedzieć, że po tylu latach po śmierci najbliższych ludzie mają prawo śmiechu, zabawy, do normalnego życia. Oczywiście że tak. I większość rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej zapewne żyje normalnie, wspominając swoich bliskich zmarłych tak jak wszyscy ludzie po przejściu okresu żałoby. I poseł K. ma do tego prawo również. Jak widzimy korzysta z tego prawa uważając, że tzw. suweren da się oszukać, że nadal będzie uważał, iż comiesięczne manifestacje na Krakowskim Przedmieściu służą czemuś innemu niż partykularne dobro rządzącej partii a zwłaszcza jej prezesa.

5/5 - (6 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.