W tym szaleństwie jest metoda

REKLAMA

Kadencja Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich już wkrótce dobiegnie końca. Od dawna wiadomo, że następcę wybierze rządząca partia, która ma w parlamencie sporą przewagę głosów nad opozycją. Sam Bodnar jest obecnie bezpardonowo atakowany za swoje konstytucyjne działania. Gdyby to było możliwe, zostałby przez ludzi Kaczyńskiego wyrzucony ze stanowiska z dnia na dzień.

Za to pojawiają się rozmaite plotki o możliwym wyborze na to stanowisko Krystyny Pawłowicz. Z jednej strony są to kpiny ludzi opozycji, a z drugiej marzenia najbardziej twardego pisowskiego elektoratu. Wszystkim myślącym rozsądnie wydają się niemożliwe. Rzecznik Praw Obywatelskich ma przecież patrzeć władzy na ręce i bronić praw tych, których ta władza nie lubi i którym mogłaby chcieć prawa obywatelskie odbierać. Lub je łamać.

Krystyna Pawłowicz nie ukrywa swoich poglądów i każdy w Polsce wie, że są ekstremalne. Najchętniej wysłałaby opozycję do więzień i obozów. Uważa, że cel uświęca środki, a misja PiS jest święta. Trudno w obozie rządzącym byloby znaleźć osobę bardziej przepełnioną złością i nienawiścią do przeciwników politycznych, religijnych i obyczajowych. Ponieważ Rzecznik Praw Obywatelskich ma bronić praw wszystkich, Pawłowicz na tym stanowisku byłaby karykaturą rzecznika.

Jednak w tym szaleństwie jest metoda. Gdyby Pawłowicz została rzecznikiem, całkowicie skompromitowałaby tę funkcję w polskim systemie. Oznaczałoby to więc ogromną ulgę społeczeństwa, gdyby władze za kilka lat zlikwidowały to stanowisko. Nic gorszego niż Pawłowicz w tej roli nie ma.

5/5 - (10 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. To moze byc tez zwiazane z technika licytacji… (1) Najpierw wypuszczasz balon z logo „Krycha P” (2) Potem obserwujesz powszechne wzburzenie i horror (3) W swoim czasie proponujesz juz dawno zaplanowanego kandydata X, ktory tez jest niedobry, ale ktorego ludzie przyjma z ulga – bo to nie jest Krycha !…

Komentowanie jest wyłączone.