Dzisiejsze szmaciarstwo chce wykoślawić naszą historię

REKLAMA

Dzisiejsze szmaciarstwo chce wykoślawić naszą historię

Kto powiedział o genie zdrady narodowej, który mają niektórzy politycy? Czyżby Jarosław Kaczyński? A o kim tak mówił? Kogo miał na myśli? Może Olgierda Terleckiego?

Olgierd Terlecki /…/ W 1953 podpisał rezolucję ZLP w sprawie procesu krakowskiego. W 1982 roku otrzymał nagrodę miasta Krakowa. /…/ Przez 35 lat był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa PRL… (Wikipedia)

35 lat? Wielu innych, starało się w taki lub inny sposób uwolnić od współpracy. A Olgierd Terlecki przez 35 lat wiernie donosił ludowej władzy. Cóż za determinacja. Aż do śmierci donosił. A był komuchem wyjątkowo paskudnym, bo był jednym z tych którzy podpisali wyjątkowo wiernopoddańczą rezolucję krakowską.

Rezolucja pisarzy epoki stalinizmu została podpisana po zakończeniu procesu krakowskich księży, w okresie gdy trzech skazanych oczekiwało na wykonanie wyroków śmierci. Rezolucja literatów miała stwarzać pozór społecznego poparcia dla rozprawy z Kościołem, a w rezultacie legitymizować wydane w stalinowskim procesie pokazowym wyroki śmierci. (Wikipedia)

Inni zmuszeni do podpisania jej pisarze odcięli się od swego postępowania, gdy tylko minął okres stalinowski, ale tatuś Ryszarda Terleckiego był wiernym donosicielem aż do śmierci. Czy Ryszard Terlecki o hippisowskim pseudonimie „Pies” jest resortowym dzieckiem? Czy ma gen zdrady narodowej? Co na ten temat sądzi Jarosław Kaczyński. A może to jest tak, jak z sędzią Kryże i prokuratorem Piotrowiczem? Wstąpienie do PiS wymazuje winy? Prezes jest jak baranek, który gładzi grzechy swoich wyznawców?

Jedno jest pewne, stary Ryszard Terlecki jest bardziej obrzydliwy niż młody. Wtedy był tylko ćpunem. Dziś należy do organizacji, którą przyszłe rządy będą musiały uznać za przestępczą. I to on jest szmaciarstwem, które wykoślawia naszą historię, plując na bohaterów i z dna wydobywając miernoty, agentów i tajnych współpracowników.

4.7/5 - (14 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.