Po tragedii

REKLAMA

Siostra wybrała się kiedyś na najwspanialszy melodramat nakręcony w Polsce – na Trędowatą. Zabrała ze sobą kumę, zapas chusteczek no i nastrój. Niestety! Ledwie po czołówce ktoś tak rozpaczliwie załkał, że widownia zachichotała i nastrój prysł. W kluczowych momentach wybuchały salwy śmiechu, a gdy Teleszyński na wskroś burzy popędzał konie, widownia miała ubaw po pachy.

Od podniosłości do śmieszności jeden krok. Tragedia smoleńska to dokumentuje. Jakby nie patrzeć zginęła tam czołówka polskiego świata polityki. Większość nawet nie wiedziała co się dzieje. W ułamku sekundy świat im zawirował zamieniając wszystkich w miazgę. Zginęli w idiotycznym wypadku, przypadkowym i do uniknięcia. Po co wmawiać, że polegli?

Generał Anders zażyczył sobie, by po śmierci znaleźć się wśród swoich towarzyszy broni. Bo śmierć zrównuje wszystkich niezależnie od zasług za życia.

Trudno nie odnieść wrażenia, że tragedię smoleńską zmienia się w farsę za sprawą polityków z PiS i ich przywódcy. Trudno nie odnieść wrażenia, że chodzi im o kanonizację Lecha Kaczyńskiego, w celu wywyższenia ich świata pojęć. Jeśli nawet katalog zasług i przymiotów Lecha Kaczyńskiego jest tak rozległy jak przypisywany, to już sposób ich przedstawiania ociera się o śmieszność. Po tragedii nastąpiła zaś taka erupcja egzaltacji dokonaniami i okolicznościami śmierci, że normalnie rozumujący człowiek zastanawia się – śmiać się czy płakać. A trudno śmiać się, gdy w tle bezsprzeczna tragedia. Zwłaszcza, że zrani to rodziny innych ofiar wypadku.

Cel uświęca środki. Nie do śmiechu będzie, gdy przed kolejnym rocznicowym świętem patrole I.P.Ch.*), będą sprawdzać czy obywatele wywiesili flagi narodowe, czy mają one stosowne wymiary, czy jest kir, czy jest w oknie zdjęcie J.Kaczyńskiego w aureoli itd itp.

*) Inspekcja Patriotyczno- Chrześcijańska

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

4 Komentarze

    • Nawiązałem do tzw irchy z okresu wojny polsko-jaruzelskiej – Inspekcji Robotniczo – Chłopskiej. Początkowo napisałem Inspekcja Religijna – Chrześcijańska. To może by tak konkursik na nazwę? Nagrody – I miażdżący uścisk dłoni Prezesa, II pampers po Prezesie, III kliners po Prezesie.

  1. jeszcze jedna ciekawostka, na którą chciałbym zwrócić uwagę: na transparencie napisane jest „śmierć wrogom ojczyzny”. wg mnie oznacza to, że ktoś życzy sobie śmierci kaczyńskiego, mącirewicza, ziobry, pawłowicz, piotrowicza, kryże, itd. itd.

Komentowanie jest wyłączone.