Rodzina jest najważniejsza

REKLAMA

Dziś rozpoczęła się dyskusja o sztandarowym programie PiS, czyli Rodzina 500+. Z dumnego programu „pięćset złotych na każde dziecko”, o którym dziś przypomniał poseł z PO, prezentując na tablecie szydłowe obietnice z kampanii wyborczej, pozostało pięćset na niektóre dzieci i to wcale nie te najbiedniejsze.
Jednym słowem, miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze. Pani ministra Rafalska broniąc programu najpierw długo krytykowała poprzednie rządy, a potem podsumowała, że ten program PiS wdroży, bo „rodzina jest najważniejsza”.
Może właśnie dlatego Jan Maria Tomaszewski, kuzyn prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i jedna z jego najbardziej zaufanych osób, dostał właśnie posadę w telewizji publicznej. Prestiżowy gabinet, służbowe auto i dobra pensja – na to wszystko może liczyć w TVP – napisał „Fakt”
Rodzina jest najważniejsza. Rodzina prezesa.
Nawet w ugrupowaniu Pawła Kukiza krytykowano program PiS.

Odnosząc się do rządowego programu „Rodzina 500 plus”, poseł przytoczył szacunki znajdujące się w projekcie, według których liczba urodzeń zwiększy się z 380 tys. obecnie do 410 tys., czyli o 10 proc. – Czyli wskaźnik dzietności wzrośnie z 1,3 maksymalnie do 1,5. Czy to uchroni naszą apokalipsę demograficzną w najbliższych latach? (poseł Wójcikowski)

Na pisowskim programie suchej nitki nie zostawili także posłowie PO, Nowoczesnej i PSL. Mimo to program zapewne zostanie uchwalony, bo pis ma większość, która pozwala mu nie liczyć się z innymi ugrupowaniami.
Przy okazji po cichu dowiedzieliśmy się, że według przewidywań ekonomistów, emeryci dostaną zaledwie kilka złotych podwyżki, zaś podatki bankowe i handlowe pozbawią ich realnie przynajmniej 50zł miesięcznie, bo o tyle zdrożeje ich miesięczny koszyk zakupów.
Na pewno dla Pierwszego Prezesa Partii jego rodzina jest najważniejsza, więc teraz tylko czekać, jak ważne państwowe stanowisko dostanie bratanica Marta, a może niedługo jej córki. A reszta? Coś się im tam znowu obieca…

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.