Jak cię widzą, tak cię piszą

REKLAMA

Świat stał się globalną wioską

Świat stał się globalną wioską. Od czasu gdy na całym świecie widzowie mogli jednocześnie i na żywo obejrzeć lądowanie Amerykanów na Księżycu (co zwolennicy teorii spiskowych dziś po latach kontestują), ta globalna wioska wciąż się zmniejsza. Kiedyś pomiędzy kontynentami przesyłano tylko najważniejsze wiadomości, które potem drukowano w gazetach. Telewizja to zmieniła. Ale tak naprawdę całkowicie to zmienił internet.

Dziś informacje, wszystkie, a nie tylko najważniejsze, przedostają się setki i tysiące kilometrów w tzw. okamgnieniu. I tak użytkownicy Facebooka mieli już okazję przeczytać, jak to dwa dni temu pewien nasz rodak w Berlinie postanowił urządzić jednoosobową demonstrację polityczną. Lecz nie tylko, bo była to jednocześnie manifestacja historyczna i religijna. A że Berlin to miasto międzynarodowe, kosmopolityczne i tolerancyjne, to nikt nawet idiocie mordy nie obił. Co nie znaczy, że dobrze się stalo.

A cóż takiego mogli zobaczyć przechodnie podczas tej demonstracji? Ano, że z językami u naszych patriotów to nieszczególnie. Że nie odróżniają słowa world (świat) od word (słowo). Pewnie dlatego, że w kościelnej kruchcie ksiądz im wmówił, że „słowo ciałem się stało”. Niestety nie tym razem. A ciało patr-idioty nie stało się mądrzejsze.

Biedny patriota idiota zapewne nie bardzo odróżnia konstytucji od prostytucji. Ale za to przechodnie mogli zobaczyć, że symbolem chrześcijańskiego Polaka są dwa skrzyżowane karabiny. Tak drodzy państwo. Religia pokoju i miłości, jak cię ktoś uderzy w policzek, to nadstaw drugi karabin. A może tak założyć jakąś fundację, która by broniła dobrego imienia Polaków na świecie? I pozywałaby takich baranów za durne zachowania ośmieszające naszą ojczyznę?

zdjęcia z postu użytkownika Jakub Kozielec z Facebooka

5/5 - (7 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. „A może tak założyć jakąś fundację, która by broniła dobrego imienia Polaków na świecie? I pozywałaby takich baranów za durne zachowania ośmieszające naszą ojczyznę?”

    Przeca już jest 🙂 Tylko na razie działalność zawęziła do billboardów

Komentowanie jest wyłączone.