Konkurs im. Pawki Morozowa

REKLAMA

Ceniony przez nas portal OKO.press pisze o kolejnym konkursie dla młodzieży, który ogłosił sejm.
To już 23. konkurs ogłaszany przez sejm. Inicjatywa ze wszech miar słuszna. W poprzednich jednak latach tematem konkursu bywały zagadnienia, które wymagały od uczestników samodzielnego myślenia i odpowiedzi na jakieś istotne pytania. W 2015 roku temat brzmiał: „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież?” i był to niewątpliwie temat twórczy, ponieważ zmuszał uczestników do zadania sobie samym pytania, jaka jest młodzież, jakie są jej aspiracje i w związku z tym, czego potrzebuje w przestrzeni publicznej, biorąc też pod uwagę wymogi różnorodności wśród samej młodzieży.
Dziś jest inaczej. Tematem XXIII Sejmu Dzieci i Młodzieży jest dekomunizacja przestrzeni publicznej. „Odnajdźcie w Waszym najbliższym otoczeniu miejsce, którego nazwa powinna zostać zmieniona, wskażcie je i zaproponujcie nową nazwę odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym”. Młodzi (13-18 lat) mają wykonać to zadanie w parach, a najlepsi przyjadą na Wiejską.
Dostaną medal Pawki Morozowa? A może kolejny konkurs będzie brzmiał: „Znajdź w swoim środowisku i napiętnuj wrogów PiS.”

5/5 - (2 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.