Dla kasy

REKLAMA

Od wielu już dni bezskutecznie strajkują pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka. Domagają się wyższych wynagrodzeń, ale także zwiększenia zatrudnienia, ponieważ obecnie zwyczajnie nie dają sobie rady.

W tym strajku chodzi po prostu o kasę. Proszę, żebyśmy nie rozwadniali tego. (Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia)

Łatwo zarzucać materializm pielęgniarkom, które często zarabiają niewiele więcej niż minimalna pensja i to po kilkunastu latach pracy. Szczególnie łatwo przychodzi to ministrowi, który ma kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Jemu na chleb nie brakuje. Wygląda na to, że należy się zgodzić z panią Szydło.

Polskie pielęgniarki muszą strajkować, żeby osiągnąć to, co się im należy. To nie jest zdrowy system. (Beata Szydło w kampanii wyborczej, zanim została premierem)

Tylko pani Szydło mówiła te słowa, gdy jeszcze rządził rząd PO-PSL, dziś jednak, gdy rządzi PiS, jakoś zapomniała języka w gębie. Tak wygląda kolejna odsłona dobrej zmiany.
pielegniarki

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Milczy, bo nie dostała wytycznych. Można było dużo zarzucić Arłukowiczowi ale nie bał się spotkać ze strajkującymi lekarzami. Radziwiłł się zaszył pod kołderką.

  2. Pielęgniarki mogłyby dać na transparent powyższy cytat z Be Szydło. Tych strajków i demonstracji będzie więcej. Można korzystać z Księgi Cytatów Jarosława Kaczyńskiego i jemu podobnych.

Komentowanie jest wyłączone.