Trochę w ciąży

REKLAMA

Kaczyński ty lewaku!

Stare porzekadło mówi, że nie można być trochę w ciąży, a trochę nie. Jednak Adrianowi Dudzie wydawało się, że może być trochę prezydentem. Tak trochę, dzisiaj. Tupnął nóżką, bo uznał, że skoro do prezesa go nie wpuszczają, to on pokaże kolegom, jaki jest niezłomny. Powiedział, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli sejm nie uwzględni jego poprawki do ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Poprawka ma polegać na tym, że sędziowie do KRS będą musieli być wybrani większością 3/5 głosów. Adrian myślał, że wszyscy uwierzą, w realność tej zmiany, a on okaże się niezależnym prezydentem.
Ale:
1. Nadal sędziowie będą wybierani przez PiS, tylko Kaczyński będzie musiał zrobić loda Kukizowi. A że Kukiz to bałwan, więc go prezes wydyma bez ściągnięcia gaci.
2. Poprawka do ustawy, która jeszcze nie jest zatwierdzona, ani podpisana przez prezydenta (ups! czyli w końcu przez kogo?) nie może być procedowana. Równie dobrze można iść do dentysty plombować zęby niemowlakowi, który tych zębów jeszcze nie ma. Chyba Adrian ten dyplom prawnika to jednak za masło dostał.
3. Nawet gdyby sejm pisowski sam się wychędożył jak ten dżinn w „Ostatnim życzeniu” Sapkowskiego, to ostatecznie i tak mamy niekonstytucyjną ustawę o Sądzie Najwyższym, która wprowadza w Polsce bolszewicki system władzy z partią – wiodącą siłą narodu. Ten mały lodzik dla Kukiza niczego nie zmienia.

Na dodatek wszystko śmierdzi ustawką na odległość. Posłowie bolszewickiej partii Kaczyńskiego, wyglądali na autentycznie zaskoczonych inicjatywą pana Adriana. Ale Kaczyński już udawał. Tak udawał, że przedobrzył. Kaczyński uważa się za genialnego stratega, a Polaków za idiotów i był pewny, że tak genialny manewr z Dudusiem w roli prezydenta wszystkich oszuka. A tymczasem wielotysięczne demonstracje w Warszawie i innych miastach Polski wskazują, że spora grupa Polaków chętnie wsadziłaby Kaczyńskiego „do pociągu byle jakiego” na wschód. Tam, gdzie jego miejsce. Razem z jego bolszewikami.

5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Obawiam się, że liczba tych którzy się nabrali jest przerazajaco duża. Przekaz jest następujący: niezłomny i niezależny strażnik Konstytucji Andrzej Duda, oraz skłonna do ustępstw partia rządząca. I niektórzy tak właśnie to widzą.

Komentowanie jest wyłączone.