Hej ty brzozo płaczko…

REKLAMA

Zdjęcie żołnierza salutującego pomocnikowi aptekarskiemu Misiewiczowi staje się symbolem upadku Wojska Polskiego i kompletnej degrengolady armii. Władysław Broniewski zapewne napisałby dziś wiersz podobny do tego z września 1939 roku.

Hej ty brzozo, hej ty brzozo-płaczko,
smutno szumisz nad jego tułaczką,
opłakujesz i armię rozbitą
i złe losy, i Rzeczpospolitą…

Bezprecedensowa akcja niszczenia polskiej siły obronnej zaczęła się wraz z objęciem władzy przez PiS w listopadzie 2015 roku. Po wielu latach modernizacji polskiego wojska, po przejściu z systemu pospolitego ruszenia na wojsko mniej liczne, ale zawodowe, po doskonałych przykładach uczestniczenia polskich żołnierzy w międzynarodowych akcjach i sukcesywnym dozbrajaniu żołnierzy w nowoczesny sprzęt, Antoni Macierewicz zniszczył Wojsko Polskie w ciągu roku.
1. Przywrócił pospolite ruszenie w postaci Wojsk Obrony Terytorialnej. To doskonały przepis na narodową rzeź w razie wojny. Takie oddziały mogą się najwyżej nadawać do tępienia nieuzbrojonych demonstrantów antyrządowych. W starciu z elitarnymi jednostkami wroga nie mają ani wyszkolenia, ani odpowiedniej broni, ani doświadczenia.
2. W arogancki sposób unieważnił przetarg na nowoczesne śmigłowce dla armii. Twierdził, że jest lepsze wyjście. Od roku nie ma ani jednego nowego helikoptera. Powstał jedynie niezrealizowany plan remontowania starych poradzieckich MI-17 wspólnie z Ukrainą.
3. Wyrzuca z wojska najlepszych dowódców, wykształconych już w zachodnich uczelniach, sprawdzonych na polach bitew w Iraku i Afganistanie.
4. Praktycznie zdemontował specjalną jednostkę GROM.
5. Zniszczył powstający ośrodek analityczny wywiadu NATO w Warszawie. Słowacy współtworzący ośrodek wycofali się, ośrodek nie dostał akredytacji NATO.
6. Zniszczył polski wywiad i kontrwywiad, który do dziś się nie odbudował w pełni.
Dziś Polska jest tak bezbronna jak nigdy wcześniej w historii. Analitycy szacują, że zajęcie całego terenu Polski zajęłoby armii Putina mniej niż 24 godziny.

5/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.