Brońmy demokracji

REKLAMA

KOD zorganizował dzisiaj, ponownie, manifestacje w obronie demokracji, tym razem aż w 23 miastach. Młodzi ludzie – demonstranci, pytani „Dlaczego tu jesteście?” odpowiadali – „Bo jest łamane prawo i jest to niebezpieczne”. Wygląda na to, że PIS ma coraz większy problem. Wyprowadzenie na pokojowe manifestacje dziesiątków tysięcy ludzi w ostatnią sobotę przed Świętami, gdy – normalnie – ludzie lepią pierogi i tłumnie odwiedzają sklepy świadczy o tym, że Naród się budzi i rządzący nie mogą się czuć zbyt pewnie. W przemówieniach i wystąpieniach bardzo często porównywano obecny rząd z rządami czasów PRL – u, a Kaczyńskiego do I sekretarza rządzącej wówczas partii. Atmosfera była swobodna, żadnych burd a na transparentach umieszczono mnóstwo haseł żartobliwych, wykpiwających PIS.

PIS wzywa do jedności narodowej ale wyklucza tych, którzy na tą partię nie głosowali, czyli gorszy sort Polaków. Mówi o hamulcowych „dobrej zmiany” ale projektów dotyczących tej zmiany nie wnosi. Krzyczy o atakowaniu władzy przez TK trzymając ten Trybunał za gardło i dusząc go kolejnymi ustawami naprawczymi, które mają mu uniemożliwić orzekanie. Proponuje pakiet demokratyczny, mający wesprzeć opozycję w Sejmie, odbierając jej równocześnie głos w debatach i manipulując przerwami w obradach tak, by na głosowania wrócili zawiadomieni wcześniej „swoi” a posłowie opozycji – nie.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

14 Komentarze

 1. czyli znowu TKM, tylko tym razem w groźniejszym wydaniu.
  Kaczyński wpadł chyba w kompletny obłęd. jego pragnienie zemsty na wrogach, zemsty za to, że spowodował śmierć brata, jest tak monstrualna, że wszystko inne pozostaje dla niego w niebycie.

 2. W Kielcach było 2000 luda. Sympatycznie. Hasła NR1 – precz z kaczorem. Czasami dodawano …dyktatorem, Hasło – szeptanka – błogosławiony kutas co go spłodził. Żadnych incydentów. Oczywiście mnóstwo haseł pisanych i wykrzykiwanych odnośnie demokracji,Konstytucji, Trybunału.

  • Jeszcze nie tak dawno wierzyliśmy, że mamy nowego prezydenta, głowę państwa. Ten człowiek mógłby rozwiązać obecny kryzys z TK, gdyby chciał. Niestety, nie chce. Okazał się zwykłym kancelistą, który wypełnia polecenia otrzymywane z Nowogrodzkiej. Pamiętam, jak pięknie mówił zaraz po wyborach – o potrzebie wzajemnego szacunku, budowania wspólnoty wszystkich Polaków bez względu na różnicę poglądów, …… Dzisiaj widać, że nie ma szacunku dla Polaków, ani dla piastowanego urzędu, ani nawet dla siebie.

 3. Paweł Kukiz – „I na dobranoc obrońcom „demokracji” dedykuję – Jak ja was kurwy nienawidzę!” Tak zwraca się poseł do Polaków, człowiek do innych ludzi. Czy jest jeszcze jakaś nieprzekraczalna granica zachowania? Czy słowo człowiek nie powinno być brane w takim przypadku w cudzysłów?

 4. Wbrew sugestiom prawackich podległych PiSowi mediów, manifestacje w dniu 19.XII zgromadziły wiele tysięcy ludzi. Tu i ówdzie policja starała się pomniejszać liczbę manifestantów. Jednak wyliczenia wskazują, że w Warszawie było na pewno ponad 20 tysięcy osób. W Krakowie prawdopodobnie ponad 15 tysięcy. W Poznaniu i Gdańsku około 5, tyle samo we Wrocławiu. W wielu innych miastach również to nie były jakieś pomijalne garstki freaków.
  Razem w Polsce protestowało na pewno ponad 50 tysięcy, a być może dużo więcej. Demonstracje były stacjonarne, nigdzie nie maszerowały. Przyjmuje się że podczas marszów na 1 metr kwadratowy przypadają 2 osoby. Podczas stacjonarnych to 4 osoby, więc być może liczbę uczestników trzeba podwoić.
  Wcześniej dowiedzieliśmy się, że jesteśmy gorszym sortem z genem zdrady, a teraz jeszcze, że finansuje nas żydowski bankier. Tylko czekać, kiedy jakiś Kukiz zarządzi otwarcie Auschwitz, żeby „zrobić porządek” ze zdrajcami.
  Już kiedyś byłem warchołem i elementem chuligańskim, więc specjalnie nie robi to mi różnicy, jaką nazwę nada mi nowa władza.

  • Maciek 🙂 popełniasz ciągle ten sam błąd co PiS 😉 pisząc „prawackich” zakładasz, że PiS to prawica, a to już poważny błąd. hasła mają lewicowe (socjalne) i narodowe. stąd musimy – sami nad do tego zmuszają – nazywać ich narodowymi socjalistami. a to, że oni używają w stosunku do innych epitetów typu „lewak” i „komuch” to tylko mydlenie oczu 🙂

 5. Trwa nadal walka o TK. PIS przepchnął wczoraj w trybie ekspresowym nowelizację ustawy, zupełnie olewając opozycję i zmierzając do pełnej blokady tego organu. Dzisiaj pewnie zostanie ona przepchnięta przez Senat w i w nocy, albo jutro podpisze ją prezio. Nowelizacja przewiduje, że ustawa ta wejdzie w życie w momencie jej podpisania przez Dudę tak, żeby Trybunał w obecnym składzie nie mógł już jej badać.

  PO złożyła więc wniosek o zabezpieczenie, czyli wydanie przez TK takiego postanowienia, które uniemożliwi wejście w życie tej nowelizacji do czasu wydania przez Trybunał orzeczenia o jej zgodności bądź niezgodności z Konstytucją. Trybunał może sięgnąć po takie rozwiązanie w sytuacji wyjątkowej działając na podstawie artykułu drugiego Konstytucji, który mówi, że Rzeczpospolita Polska jest państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

 6. Jeszcze raz dzisiaj – przepraszam, że nudzę, jednak w każdej, wolnej chwili przestawiam telewizor na obrady Senatu. Kultura dyskusji duuuuuuuuuużo wyższa, niż w Sejmie, opinie eksperckie miażdżące dla zwolenników nowelizacji (PIS), jednak wynik będzie oczywisty, bo przecież są to karierowicze sterowani przez Kaczora.

  Posłuchałem więc starego nagrania ( ktoś to przypomniał) kabaretowego, zatytułowanego „Sejm kalek”. Warto to sobie odświeżyć: „Stuk, puk laską w podłogę – sejm, sejm wyraża zgodę. Stuk. puk laską o blat – sejm mówi „Tak!” „

Komentowanie jest wyłączone.