Oni urządzają nam Polskę, my obnażamy prawdę o nich.
Oni urządzają nam Polskę, my obnażamy prawdę o nich.

Groch z kapustą

Polscy siatkarze, po meczu – horrorze wygrali z Niemcami, przedłużając swoje szanse na awans do IO w Rio.
Kaczyński na kolejnej miesięcznicy stwierdził, że „jesteśmy coraz bliżej prawdy o przyczynach katastrofy smoleńskiej”, gorąco przy tym dziękując Antkowi za zdecydowaną postawę na pierwszej linii frontu walki o tą prawdę. Jarosław stwierdził też – „Będziemy czynili Polaków szczęśliwszymi a Polskę silniejszą, bo będzie zrealizowany wielki program świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego, który poległ (przypuszczam, że Lechu poległ, nie program). W imieniu Polaków nie dziękuję, proszę wręcz o nieuszczęśliwianie nas.
WOŚP zagrała po raz 24, i – wygląda na to – zebrała rekordową ilość pieniędzy. W części to wynik ofiarności rodaków, nie bez znaczenia była jednak również ich przekorność. Dając więcej pieniędzy odpowiedzieli po prostu na krytykowanie Orkiestry uprawiane głośno przez pisowców typu Pięta, Sasin i inni. Brawo Owsiak, brawo wolontariusze, brawo Polacy! Dzięki wam plucie na tą wspaniałą inicjatywę poszło jej przeciwnikom w piętę.
Rząd PIS chce przekopać Mierzeję Wiślaną, żeby uniezależnić nas od konieczności odwiedzania Cieśniny Pilawskej, będącej we władaniu kapryśnych Rosjan. To chyba pierwsza inicjatywa rządowa z której się cieszę. Oprócz zwiększenia bowiem bezpieczeństwa wschodniej części Bałtyku dałoby to możliwość rozwoju portu w Elblągu i aktywizacji gospodarczej tego regionu.
Ogłoszono, że SKOK Kujawiak bankrutuje. Jest to już trzeci upadający SKOK. Trzy inne musiały przed tym ratować inne banki, po prostu je przejmując. Straty wynikające z bankructwa tych sztandarowych Kas PIS – u pokrywa Bankowy System Gwarancyjny, czyli my wszyscy, klienci banków. Do tej pory wydano na to około 4 miliardy złotych.
Minister Waszczykowski wezwał na dywanik Rolfa Nikola, ambasadora Niemiec w związki z licznymi, antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich. Jestem ciekaw, czy zrobił mu jedynie wykład ustny, czy też dał ściągawkę na piśmie, którą ich politycy (również funkcjonariusze UE) powinni się posługiwać, komentując wydarzenia w Polsce. Z pewnością nie powinni oni mówić o putinizacji naszego kraju, tyko raczej o szczepieniu patriotyzmu w narodzie. Nie powinni też mówić o blokowaniu działalności TK, tylko o wyeliminowaniu błędów w jego działaniach. Czy „tępe Niemce” są w stanie to zrozumieć? – Bardzo wątpię.
Na mój nos coś się jednak zmienia, albo – jeśli ktoś woli – PIS-owi zaczyna mięknąć rura. Dzisiaj odbyło się spotkanie Szydło, podobno owocne, z szefami klubów parlamentarnych na temat mającej się odbyć dyskusji o Polsce w Komisji i PE, zaproszono do Polski ministra Steinmeyera, zapowiedziano pilne expose Waszczykowskiego na temat naszej polityki zagranicznej, zapowiedziano też kolejne spotkania premier z szefami klubów parlamentarnych. Czyżby PIS zmuszony został do przystopowania prowadzonej destrukcji państwa? OBY!

Print Friendly, PDF & Email

4 komentarze “Groch z kapustą”

Komentarze są wyłączone.