Jarosław Kaczyński grozi

REKLAMA

Z Facebooka, wpis Mirosława Różyckiego w grupie, do której link znajdziecie na naszej stronie. Cytaty Jarosława Kaczyńskiego, który jest przełożonym Andrzeja Dudy i Beaty Szydło, który jednoosobowo rządzi Polską.

– Zwracam się do wielebnego ojca dyrektora. Zwracam się z podziękowaniem za to wszystko, co uczynił dla

polskiego Kościoła, dla Polski. Bez ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa. Ojciec dyrektor skromnie siedzi, a powinien wstać. Nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. Nie byłoby – mówił prezes PiS.

– To zwycięstwo potrzebowało prawdy i ludzi, którzy prawdzie służą. Którzy służą Polsce. Którzy są patriotami. To zwycięstwo jest także potwierdzeniem jednej prawdy. Fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka. I że nie może być Polski bez Kościoła – mówił Kaczyński.

– Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, co jest istotą polskości. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć.

Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy. Dlatego dziękując wam, członkowie Rodziny Radia Maryja, ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom. Bo oni są następcami apostołów. Oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiego, co musi być celem każdego z nas. Ale powinno być także celem całego tego porządku, który mam nadzieję, zbudujemy.

Jednym słowem, ateiści oraz innowiercy „wypier***” z naszej pisowskiej ojczyzny”.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

5 Komentarze

 1. Ręka podniesiona na kościół/władzę zostanie odrąbana (czy jakoś tak). I ludzie się dziwią, jak mówię, że pis to bolszewia.

 2. Nie bez powodu starsze osoby kojarzą to ze słynną groźbą Cyrankiewicza w 1956 roku: Każdy, kto podniesie dłoń na Polskę Ludową, niech będzie pewny, że władza ludowa mu tę rękę odrąbie.
  Jarosław Kaczyński nigdy nie mówi ot tak sobie. Jego słowa zawsze mają znaczenie. Gdy mówił: nie możemy teraz myśleć o zemście, to ważne było TERAZ. BO to nie był dobry moemnt na ogłaszanie zemsty.
  Gdy mówi: „każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć”, to jest jednoznaczna groźba.
  Owszem, można bagateliizować to wszystko i mówić, ze przecież jeszcze nic takiego się nie stało, że PiS ma większość itp. Niemcy w latach 30′ też zbagatelizowali Hitlera.

 3. Kościół ma wielkie zasługi w tym kraju. Słusznie mówił JP II, że nie sposób zrozumieć historii tej ziemi bez Kościoła. Ale, ale, ale…Polska za Jagiellonów stała się potęgą i mimo wielu wyznań trwaliśmy w zgodzie póki Kościół nie zaczął mieszać. W okresie konstruowania Unii Lubelskiej prawosławna ruska szlachta dobrowolnie weszła do Korony. Wkrótce potem wskutek watykańskich nacisków zaczął się rozbrat. Batoremu pod Pskowem Watykan sprzątnął spod nosa korzystną ugodę z Moskwą. Wazowie inspirowani przez Watykan wciągnęli nas w wyniszczający cykl wojen. Nieco wcześniej poległ Władysław Warneńczyk – nie za polskie interesy. Itd, itp.
  Teraz lansuje się hasło – tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem. Bzdura, bzdura, bzdura.
  Kościół ma zasługi, bo wspierał naród za komuny. Ale i naród wspierał kościół! Pamiętacie procesje przed laty w Boże Ciało? Awantury o kościół w Nowej Hucie?
  Polsce Kościół może być potrzebny. Radio Maryja – nie.

   • Nawet przy bardzo tolerancyjnej demokracji, autor takiego tekstu powinien trafić pod policyjną, stałą obserwację. Ktoś kto wypisuje takie rzeczy ma nierówno pod sufitem i może robić różne głupstwa, ale i większe draki. W skrajnym wypadku stanie się terrorystą. Warto go mieć w kartotece i na widelcu.
    Moje osobiste wyrazy szacunku dla Biedronia, że zachowuje mimo wszystko równowagę.
    Może było tak: autor trafił do pierdla, a wyposzczeni współlokatorzy…….Ale co ma piernik do wiatraka.

Komentowanie jest wyłączone.