Precz od Ślązaków

REKLAMA

Witajcie,
Wielu z Was już mnie zna jako bacę z NP. Z NP zrezygnowałem, zrobiło się tam nieciekawie. W nowym wcieleniu przydzieliłem sobie nowy nick. Sporo czasu spędziłem wśród Ślązaków czyli hanysów, poznałem ich dobrze i nauczyłem się ich cenić. Większość moich kumpli to właśnie Ślązacy. Gorol to dla Ślązaków ktoś obcy – nie będący Ślązakiem.
W 1918 roku na Górnym Śląsku mieszkał ponad milion Ślązaków. Większość z nich opowiedziała się za Polską w plebiscytach i zbrojnie. Efektem takiej postawy było przyłączenie do Polski sporego obszaru Górnego Śląska, czego kilka lat wcześniej nawet nie oczekiwano. W czasie II Wojny Światowej Ślązaków wcielano do Wehrmachtu. IIRP też wcielała do WP swoich niemieckich obywateli do jednostek operujących na wschodzie. Tysiące Ślązaków wziętych do niewoli, zamiast spokojnie czekać końca wojny, dobrowolnie wstępowało do walczących z III Rzeszą polskich jednostek. II Korpus Andersa mógł dzięki temu uzupełnić straty, a nawet powiększyć swój stan liczebny. Ślązacy, którzy zostali ujęci przez Niemców mieli pewny wyrok śmierci, a ich rodziny obóz koncentracyjny.
Ślązacy mają pełne prawo czuć się Polakami i twórcami IIRP, III RP i PRL (pomijając sprawy ustrojowe).
Tymczasem w polskiej polityce bezkarnie grasuje facet uważający Ślązaków za „zakamuflowaną opcję niemiecką”. Są dwie możliwości – facet nie zna historii Polski, albo jest głupi. Jeżeli ktoś odmawia polskości Ślązakom, to ja jestem gorolem. A facet, gra na rosyjską bramkę.
Ostatnie wydarzenia polityczne sprawiły, że byłem dość zajęty. Trzeba się zorganizować na nowo – szukam więc dobrego towarzystwa. Na dzień dobry proponuję kupić i wywiesić 8 grudnia, flagę UE https://www.facebook.com/events/1484081311898466/  . Flaga stanowi także tło patronki najwredniejszego radia w Polsce.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. No to witamy „zakamuflowaną opcję niemiecką” 😉
    I cieszymy się bardzo, że jest nas coraz więcej.

  2. cześć. no i mamy dalszą część SpieprzajDziadu. tylko okoliczności bardziej niebezpieczne. dla Konstytucji.

Komentowanie jest wyłączone.