Niedouczeni chłopcy prawicy

REKLAMA

niedouczeni chłopcy prawicy

O TVPiS można powiedzieć wszystko, ale nie to, że dochowuje jakichkolwiek etycznych i warsztatowych standardów.
Taki Krzysztof Ziemiec na przykład wziął na tapetę kwestię wałkowanego ostatnio Holocaustu, a właściwie to osób, które w czasie hitlerowskiej okupacji ratowały w Polsce Żydów.
Skrobnął więc taki Ziemiec na Twitterze, że „w powszechnej świadomości jest tylko Schiller i może jeszcze Irena Sendlerowa”.
Ja tam się z takim Ziemcem kłócić nie zamierzam. Jeśli Schiller Żydom pomagał, to ok. Widocznie taki Ziemiec wie lepiej.

???

Zastanawiam się tylko jak się Schillerowi udało dożyć do lat 40tych XX w. Z prostego rachunku wynika, że kiedy gość postanowił pomóc Żydom miał co najmniej 180 lat, a wieści o jego śmierci w 1805 roku były grubo przesadzone.
Z takiego Ziemca naśmiewam się jedynie półgębkiem, bo w dobie pisania przez PiS historii od nowa, rychło może się okazać, że pomagał rzeczywiście Schiller, a nie Schindler, więc porównanie głupoty Ziemca do pasków w TVP Info jest nieco przedwczesne.
PiS jak coś już wprowadza w życie, to nie ma, że boli. Musi boleć.
Całkiem niedawno moja ulubienica Pawłowicz ogłosiła wszak, że „wziąść” jest formą jak najbardziej poprawną, a „wziąć” to nic innego jak wymysł głupich lewaków.

5/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.