Swawolny Mateuszek

REKLAMA

Swawolny Mateuszek

Zaczynam tęsknić za Beatą Szydło. A to dlatego, że Mateusz Morawiecki jest bez porównania od niej bieglejszy w kwestii „dobrej zmiany”. W ciągu kilkudziesięciu dni to co zostało z wizerunku Polski wylał do kibla i spuścił wodę.

W ciągu ostatnich lat polski cham czuł się w obowiązku spuścić wstydliwe wzrok, kiedy nieopatrznie zdarzyło mu się beknąć w autobusie. Od dwóch lat jednak ten cham dostał przyzwolenie nie tylko na głośne bekanie i pierdzenie, ale na obrzucanie gównem wszystkiego i wszystkich. W ten sposób właśnie polski cham wyrównuje rachunki krzywd. Po tym, co powiedział Morawiecki w Monachium, gdy świat załomotał szczęką o glebę, „skrzywdzony” lud pisowski zawył ze szczęścia.

Nareszcie ktoś powiedział głośno o naszych krzywdach.

A przecież skala ich jest olbrzymia. Tylko, że polskie krzywdy i cierpienia są na świecie przemilczane, co nas oczywiście obraża i poniża. W naszej krzywdzie jesteśmy osamotnieni. Taka jest prawda. Dla pisowskiego ludu taka sytuacja jest absolutnie nie do przyjęcia. Dlatego pisowscy funkcjonariusze będą surowo karać tych, którzy zaprzeczają polskiej krzywdzie. Wbrew oczywistym dowodom wątpią, a nawet negują fakt, że jesteśmy wyjątkowi.

Wszak oburzające są sugestie, że podczas wojny Żydzi cierpieli bardziej niż Polacy, choć ten kto chce wie, że cierpieliśmy tak samo. Tylko o krzywdzie Żydów w Jedwabnem mówi cały świat, a krzywdę Polaków, którzy tych Żydów palili w stodole, pomija się milczeniem. Przecież świat musi zrozumieć, że nie może przechodzić obojętnie obok naszego cierpienia wywołanego antypolskimi prowokacjami na temat polskiego rządu, polskiego Trybunału Konstytucyjnego czy polskiego prezesa PiS.

Wsłuchując się dziś w brednie wypowiadane nie tylko przez Morawieckiego, ale także przez innych „liderów” dobrej zmiany – ludzi pozbawionych nie tylko kompetencji, wyczucia, smaku, ale też podstawowej wiedzy i elementarnej przyzwoitości, wiem, że przepaść między nami jest ogromna. I nie ma takiego mostu, który mógłby połączyć jej brzegi.

5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.