Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe

REKLAMA

Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe

Naczelnym dogmatem partyjnym w PiS jest: „Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe”. Mając tego świadomość, ciarki przechodzą po plecach.
A oto kolejna złota myśl autorstwa Mateusza Morawieckiego: „Polska jest demokratycznym państwem narodowym”. Słysząc taki przekaz i pamiętając z kim w pochodach zapierdala tatuś premiera, Kornel Morawiecki, to ciarki na moim grzbiecie zmieniają się w prąd i to o nasileniu brunatnym. Nie uspokaja mnie wcale infantylny bełkot rzeczniczki rządu, że oto Jojo Brudziński powołał zespół do walki z faszyzmem, więc teraz wszyscy powinni być szczęśliwi.

Rzygać się chce od tego zakłamania.

Wszak jeszcze niedawno ten sam Brudziński mówił w Sejmie, że w Polsce nie ma faszyzmu, a Mamrot Błaszczak utrzymywał, że to margines marginesu, promil promila i kropla w kropli narodowej empatii i miłosierdzia. To po jaką cholerę powołano ten zespół? Przecież to Błaszczak rozpirzył w drobny mak system zwalczania przestępstw z nienawiści i faszyzmu. To on w listopadzie 2016 zlikwidował Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka – rządową komórkę do walki z rasizmem. To grubas Zieliński, spec od konfetti, wycofał podręcznik dla policji do rozpoznawania przestępstw z nienawiści… A teraz powołuje się zespół? A z kim będzie walczył ten zespół?
Z faszystowską narodową demokracją? To przecież PiS jest narodową demokracją.

Wygląda na to, że PiS będzie walczył sam ze sobą, bowiem w Konstytucji mamy zapisany inny ustrój niż twierdzi Morawiecki – demokratyczne państwo prawa. PiS demoluje wszystko czego się dotknie. Tak będzie i tym razem. I coś czuję, że powołując zespół do walki z faszyzmem wcale z faszyzmem walczyć nie będą. Tylko tak, oczywiście „niechcący „, rozszerzając definicję faszyzmu skierują ostrza swych bagnetów w pierś społeczeństwa obywatelskiego.

4.5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.