Uświniona opinia

REKLAMA

Uświniona opinia

Niedawno ukazał się raport opracowany przez polskie MSZ „Obecność i postrzeganie Polski w mediach zagranicznych w 2017 roku na podstawie doniesień placówek”. Wg jego autorów jedynym krajem, w którym w 2017 roku Polska cieszyła się zrozumieniem była Białoruś.

Od razu sobie pomyślałem, to najpewniej zasługa marszałka Senatu Karczewskiego, człowieka wielu „nowych” talentów (tak nowych, że jeszcze nie mają nazwy) i pokrętnej inteligencji, któremu prezydent Białorusi jawi się jako ciepły, dobry człowiek. Ot, Łukaszenka teraz za życzliwość się odwdzięcza.
Karczewski to także mąż o wielkiej erudycji. Ostatnio ogłosił, że uchwalona przez Sejm i Senat a podpisana przez Dudę ustawa o IPN nie będzie działać, bo tylko nieodpowiedzialny kretyn lub co gorsza straceniec, stosowałby przepisy w uchwalonej przez parlament ustawie. Karczewskiemu umknęło, że to on w ekspresowym tempie przepchnął ten bubel przez Senat i chyba tylko z litości nikt mu tego dotąd nie przypomniał.

*

W całym szambie związanym z tym gniotem prawnym umyka nam jedna postać: Jarosława Kaczyńskiego. To on jest sprawcą całej afery. To on nakazał pchanie na chama tej ustawy bez względu na koszty i zamieszanie. A teraz, kiedy kipi i wrze, ten samozwańczy „zbawca narodu” zapadł się pod ziemię, zniknął, zwiał, choć to on powinien przeprosić za rozpętanie kolejnej wojny.

Polska pod błyskotliwym przywództwem naczelnego Kurdupla przypomina dziś Napoleona spierdzielającego spod Moskwy… Kaczyński i jego skretyniała horda ruszyli na Izrael. Wódz jednak nie przewidział zimy, oporu, zasadzek, wysokiego morale i mobilizacji obrońców, którzy nie tylko odparli atak, ale ruszyli też do frontalnego kontrataku. Dlatego dziś nasza Ojczyzna, którą zawłaszczył Kaczyński, kończy ubabrana po czubek nosa w bagnie i z uświnioną opinią na całym świecie. I to wszystko przez jednego oszalałego starca.

4.9/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.