Cicho być nie może

REKLAMA

Cicho być nie może

PiS przejmuje narrację w sprawie gdańskiej tragedii. Przypomina się zabójstwo działacza PiS w 2010 roku czy podpalenie drzwi biura Kempy. W ten sposób próbuje się zrzucić na opozycję winę za atmosferę nienawiści, która popchnęła Stefana W. do zabójstwa prezydenta Gdańska.
Ciemny lud wszystko kupi, więc sprzedaje mu się takie brednie. Choć logiki w tym nie ma za grosz. Gdyby zabójca był omamiony wypowiedziami polityków opozycji, to musiałby raczej ruszyć do ataku na polityków PiS. On natomiast twierdził, że to zemsta za krzywdy ze strony PO.

Ten gość jeszcze miesiąc temu siedział w pierdlu, gdzie jedynymi dostępnymi mediami były prorządowe gazety i TVPIS. One ogrom miejsca poświęcają opozycji totalnej, która codziennie działa na szkodę Polski, a sędziowie, którzy skazali Stefana na więzienie są z nimi w zmowie. To pod wpływem takich mediów zabójca wyrabiał sobie pogląd o Polsce.
Dwa dni po tragedii PiS stara się nas wyciszyć, twierdząc, że nie trzeba mówić o politycznym kontekście tego mordu, o zalewającej nas mowie nienawiści, bo to tylko podsyca agresję. Jednocześnie sam PiS i jego zwolennicy agresją posługują się bez przerwy. Wystarczy wejść na niektóre portale, gdzie wpis typu : – dobrze, że zdechł – jest jednym z łagodniejszych. Żerują na naszej przyzwoitości mówiąc, że śmierć P. Adamowicza należy przeżyć w skupieniu, zadumie, a przede wszystkim w ciszy. Podobnie było po samospaleniu Piotra Szczęsnego. Nie eskalować, nie epatować. Więc milczeliśmy wtedy. I teraz też mamy milczeć. Po co jątrzyć, ciszej nad tą trumną.

A PiS tymczasem zaczyna kontrolować sytuację. Propaganda działa. I nagle okazuje się, że to PiS jest najbardziej pokrzywdzony i to on najbardziej płacze z powodu tragedii. Winny nie jest pisowski język nienawiści, zapewnienie bezkarności Międlarowi, który notorycznie pod ochroną Ziobry wzywa do przemocy na lewakach. Bez winy są faszyści kopiący kobiety podczas marszów i wieszający zdjęcia polityków opozycji na szubienicach. Winny zabójstwa w Gdańsku jest organizator imprezy, bo nie zadbał o ochronę.
To nie może im się udać. PiS zieje nienawiścią, toleruje przemoc, odczłowiecza adwersarzy. Trzeba o tym mówić. Dlatego nad trumną P. Adamowicza cicho być nie może.

4.7/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

  1. Dziś w sejmie Jarosław Kaczyński celowo był nieobecny podczas minuty ciszy na cześć Pawła Adamowicza. Ktoś jeszcze wierzy, że oni są przeciw nienawiści?

Komentowanie jest wyłączone.