Diabeł się ubrał w ornat…

REKLAMA

Diabeł się ubrał w ornat...

… i ogonem na mszę dzwoni.

Tak mówi ludowe przysłowie. Niewątpliwie pasuje to do arcybiskupa Jędraszewskiego, który ostatnio uznał, że w Australii Kościół Katolicki jest prześladowany i łamane są prawa człowieka. A co się stało w Australii? Osądzono tam katolickiego kardynała Pella za pedofilię i skazano na 6 lat więzienia. Kardynał jest już stary, ale czynów pedofilskich dopuszczał się wcześniej, gdy był młodszy. Udowodniono tylko przypadki z ostatnich lat, więc jest prawdopodobne, że liczba ofiar jest znacznie większa.

Skoro łamanie prawa i prześladowanie Kościoła według Jędraszewskiego następuje wtedy,gdy się ujawni, osądzi i skaże pedofila, to znaczy, że według naszego „świątobliwego arcybiskupa” pedofilia jest nierozerwalnie związana z misją Kościoła. Jest możliwa jeszcze druga interpretacja jego słów. Otóż pan arcybiskup jest kompletnym debilem i gada głupoty, chcąc wyrazić coś innego, ale kompletnie mu to nie wychodzi. Tylko czy jest możliwe by kretyn, który nie umie logicznie sklecić paru zdań został arcybiskupem? Jakoś trudno w to uwierzyć.

Jest jeszcze trzecia możliwość. Arcybiskup jest przekonany, że kler nie powinien podlegać prawu. Gdy ksiądz popełni jakiekolwiek przestępstwo, to jedynie jego przełożeni mają prawo go ukarać, a nam maluczkim zwykłym ludziom wara od tego. To się pokrywa z dotychczasowym wieloletnim postępowaniem biskupów, którzy fundowali księżom pedofilom seksturystykę, przenosząc ich z parafii na parafię. Czasem za granicę, a czasem do takich pedofilskich rajów jak Dominikana.

Przypomnijcie mi, co takiego niby dobrego daje nam Kościół? Jakieś plusy pozostawania w zasięgu tej zboczonej zgrai pedofilów i gwałcicieli?

4.8/5 - (12 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.