Dyktatura Partii najwyższą potrzebą Narodu!

REKLAMA

Dyktatura Partii najwyższą potrzebą Narodu!

Gowin mówi, że jeśli wyrok TSUE w sprawie polskiego sądownictwa będzie nie po myśli PiS, polski rząd go zignoruje. Tym samym Gowin upublicznił metodę rozumienia prawa przez PiS, pokazał do czego Kaczyńskiemu i jego bezrozumnym klakierom służy Konstytucja RP. Oznajmił także, czego Kaczyński oczekuje od instytucji unijnych, dla których nie ma innej drogi, niż ta oparta na zasadach szacunku i demokracji. Tych zasad należy bronić. Są one wspólne dla wszystkich otwartych i kochających wolność ludzi.

Nigdy nie doszłoby do rozwoju świata, gdyby nie ludzie właśnie. Światli przedstawiciele każdej z epok byli co prawda przekonani, że odkryli i wymyślili już wszystko i świat przez nich urządzony działa jak należy. Po nich jednak rodzili się inni, którzy dostrzegali, że ich poprzednicy nie odkryli i nie zauważyli wielu rzeczy, które świat i stosunki międzyludzkie uczynią znacznie lepszymi. Ich następcy z kolei zauważali rzeczy kolejne, udoskonalając to, czego nie udało się poprzednikom. Widząc ich przeoczenia usuwali potencjalne zagrożenia, by życie stało się jeszcze bardziej bezpieczne. Te zjawiska dotyczyły wszystkich sfer życia. Także relacji Państwo – Obywatel. Dzisiejsze standardy demokratyczne nie wzięły się przecież z niczego.

Kaczyński natomiast wychodzi z założenia zgoła odmiennego. Wiodąc swe marne, pasożytnicze życie stwierdził, że ludzkość poszła za daleko i to co dotychczas wymyślono jest do dupy. W każdym razie jemu do niczego nie jest to potrzebne. Dziś z pomocą swoich tępych klakierów i złamasa z Belwederu ogłasza światu, że to co dotąd przez setki lat wypracowano jest nieważne, bo prościej się żyje, gdy władza pełni rolę suwerena, a społeczeństwo rolę biernych poddanych. Władza jest więc ustawodawcą, rozkazodawcą i ręką sprawiedliwości. „Państwo to pałka ” – powiedział Lenin. Dziś, o zgrozo, wielu moich rodaków się z nim zgadza.

4.7/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.