Utyje szarańcza

REKLAMA

Utyje szarańcza

Wybory zbliżają się szybkim krokiem. Najpierw jesienią tego roku wybory samorządowe. Mniej ważne dla PiS, bowiem partia zdaje sobie sprawę, że ma ograniczone szanse. A nie da się wszystkiego sfałszować na masową skalę. Jednak te wybory będą testem. Testem, jak bardzo można posunąć się w fałszerstwach. Będzie to też test, jak będą działać nowe obietnice wyborcze. Za rok z kolei czekają nas wybory do europarlamentu, a potem parlamentarne. W 2020 roku prezydenckie. A więc wraz z wyborami zbliża się festiwal pisowskich obietnic.

Wśród pisowskiego ludu poszła fama, że zamiast 500+ może być 1000+. A więc że dodatki na dzieci znacząco lub wręcz diametralnie się zwiększą. Powtarzają to politycy z drugiego lub trzeciego rzędu. Czasem w tzw. zaufaniu i po cichu. Mówią, ze nie można zapeszyć, trzeba działać ostrożnie, bo „totalna opozycja” to zablokuje, dlatego oficjalnie rząd dementuje plotki. Oczywiście opozycja nie może zablokować niczego w żaden sposób i tylko ciemny lud pisowski może w takie brednie uwierzyć.

Jednak oficjalne informacje władzy zmierzają zgoła w innym kierunku. Tym przewidywanym przez ekonomistów. Jak mówi stare przysłowie. Z pustego w próżne to i Salomon nie naleje. Za to można się spodziewać, że po kolejnych wyborach rząd oleje suwerena. Minister Rafalska wspomniała o tym w radiowej jedynce. Możliwe jest wprowadzenie kryterium dochodowego – stwierdziła. A ponieważ naprawdę bogatych w Polsce jest niewielu, więc cięcia sięgną średniaków. Tych propisowskich januszów, którzy nie są biedni, ale do bogactwa im daleko. Ekonomiści już dawno przewidywali, ze 500+ może stać się zbyt wielkim obciążeniem dla budżetu. Tym bardziej, że jednocześnie dojna zmiana wyprowadza z budżetu miliony dla siebie samej.

Tytuł tego felietonu nieprzypadkowo zaczerpnąłem ze słynnej książki Philipa K. Dicka „Człowiek z wysokiego zamku”. Tam właśnie ten tytuł nadany został ficyjnej powieści, która opisuje alternatywną rzeczywistość. Jaka alternatywna rzeczywistość czeka na nas po kolejnych wyborach?

3.4/5 - (7 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.