Dzień bez kłamstwa

REKLAMA

fala nienawiści

Dziś obchodzimy dzień bez kłamstwa. Oczywiście Jarosław Kaczyński nie musi go celebrować, bo on nigdy nie kłamie. Złotousty wydala z siebie jedynie prawdę. Ot, choćby mówiąc, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. To, rzecz jasna, może być prawdą z zastrzeżeniem, że dotyczy ona ludzi spoza PiS. Gdyby do polityki rzeczywiście nie szło się dla szmalu, to PiS nie miałby racji bytu i jako pierwszy zniknąłby z polskiej mapy politycznej. Trudno sobie bowiem wyobrazić, by w jakiejkolwiek polskiej szkole znalazło się miejsce dla takiej Anny Zalewskiej czy Kempy. A w ilu własnych biznesach poradziliby sobie Sasin, Kuchciński, Mazurek albo Suski? Gdyby nie polityka, byliby w czarnej dupie, bezradni jak dzieci. A dzięki niej, przez lata, wielu z nich stało się milionerami. Zapomnieli jak to jest żyć na styk – od pierwszego do pierwszego.

Nauczyciele w swej masie o tym wiedzą. Za moich szkolnych lat nauczyciele nie szli do szkół dla pieniędzy. Mieli za to pasję. Zarabiali kiepsko, ale cieszyli się autorytetem i szacunkiem. Nikt z oświaty i nauczycieli nie kpił. Myślę, że dziś wielu z nich też ma pasję, ale relatywnie zarabiają jeszcze gorzej. Innym grupom udało się wyszarpać podwyżki. Oni stoją na płacowym aucie. Doszła do tego powszechna pogarda z oświaty, wykształcenia, wiedzy, inteligencji, z dobrego wychowania.

PiS to ciemny lud w pigułce. Oświata ich nie kręci, nawet nie wiedzą o co w niej chodzi. Niektórzy, jak prezes, mają prawdopodobnie uraz szkolny, nie szło im za bardzo. Z nauczycielami jest tak jak z miastami. PiS ich nie lubi, bo jest partią, która rządząc, niewiele ma do powiedzenia w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Pozostaje więc ciemny lud z wyciągniętą łapą po kolejne 500+.

4.9/5 - (12 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Mieszkam po drugiej strony Oceanu. Wyjechałem bo nic nie było ale była komuna. Wyglada na to ze wola Polaków jest jej powrót. Rozumiem tych nieudaczników łasych na pieniądze. PiS im daje szanse życia. Dobrze wiedza ze bez PiS to wszystko stracą. Skąd się bierze, jeśli wierzyć sadazom, te 40% co popiera PiS? Jeśli PiS wygra to koniec demokracji, bankrupcja gospodarcza, wywalenie z EU, i kolejne miliony wyjedzie. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach tego sobie życzy?

Komentowanie jest wyłączone.