Flagę Unii wyprowadzić!

REKLAMA

Beata Szydło oświadczyła, że jej publiczne wystąpienia będą się odbywały wyłącznie na tle flag polskich, bez dodatku flagi UE. Ma to, podobno, podkreślać jej patriotyzm.

Starsi z nas – niewątpliwie – pamiętają komendę „flagę PZPR wyprowadzić”, wypowiedzianą kiedyś przez Leszka Millera. Większość Polaków ogromnie się wtedy cieszyła. A teraz? Pamiętamy naturalną radość demonstrowaną wtedy przez naszych rodaków, te klaksony samochodowe na ulicach, rozradowane twarze, ….., w momencie wejścia Polski do UE. Pamiętamy słynne przesłanie JPII, że „Polska  potrzebuje Unii a Unia potrzebuje Polski”. Wiemy, jak ogromnie dużo Unii zawdzięczamy, nie tylko w sferze finansowej ale również mentalnościowej, prawnej i organizacyjnej. To Unia wymusiła na nas gruntowną  reorganizację postkomunistycznego państwa a ramach realizacji warunków wejściowych. Pamiętamy, jak było to trudne ale i konieczne zarazem.

Wiemy, w jakiej sytuacji politycznej znajduje się obecnie świat i Europa – Papież Franciszek mówi, że jest to III wojna światowa w kawałkach. Wiemy też, jak ważna jest obecnie europejska solidarność. Wyprowadzanie w tej chwili flagi UE to więcej niż błąd, to głupota!

Nie dziwmy się więc, gdy nam mówią:

– pieniądze z Unii chcecie ale jej flagi nie

– pieniądze z Unii chcecie, ale uchodźców nie

– pieniądze z Unii chcecie, ale solidarności europejskiej nie.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

6 Komentarze

  1. Nie wiem, czy pisowcy zdają sobie sprawę z tego, że takie gesty są zauważane i będą zapamiętane nam na długo. Jeśli tak, to znaczy, że chcą zniszczyć nasz kraj, naszą z trudem wypracowaną pozycję w europie. Zamach stanu to za małe określenie na to, co się w tej chwili dzieje. To jest próba obalenia państwa!
    Cieszę się jednak, że ludzie się budzą z letargu. Jest jeszcze szansa powstrzymać to szaleństwo.

  2. Seweryn Blumsztajn – „Wywiesiłem na moim domu unijną flagę – Pan Prezydent schował i Pani Premier, to ja powieszę – pomyślałem. (…) Biało – czerwoną wymachują teraz, skandując stare endeckie „Polska dla Polaków” albo współczesne „J..ać Araba” i paląc kukłę Żyda. Pod niebieską nic takiego nie robią. A ja bym chciał, żeby Polska była nie tylko dla Polaków i żeby mi nikt tego niebieskiego sztandaru nie wyprowadzał. Marzyłem o nim przez lata i dumny byłem potem, że tak sobie dzielnie dajemy radę, tacy bardziej europejscy jesteśmy, bardziej otwarci, tolerancyjni, prawie jak stare, europejskie demokracje. Trochę się ostatnio nie udało, ale mogę przynajmniej jeszcze na swoim domu tą unijną flagę powiesić. Może któryś sąsiad też taką powiesi”.

  3. „ale mogę przynajmniej jeszcze na swoim domu tą unijną flagę powiesić” – albo przyjdą łyse naziole i jego powieszą. bo nie dość, że Żyd, to unijny zdrajca.
    Myślę, że nieoficjalne patriotyczne bojówki mogą pojawić się już niedługo.

  4. Pod rządami PIS wszystko jest możliwe, niestety. Szczególnie, gdy opanują jeszcze prokuraturę i sądownictwo. Tak czy inaczej, choćby w ramach solidaryzowania się z Sewerynem, zaczynam szukać flagi UE, żeby ją powiesić na swojej chałupie.

Komentowanie jest wyłączone.