Ludzie listy piszą

REKLAMA

Fanpage tej strony na Facebooku dostaje często wiadomości od ludzi, którzy myślą błędnie, że jest jakiś sposób kontaktu z prezydentem. Poniżej kilka cytatów, z których usunięto dane osobowe, ale pozostawiono oryginalną składnię, gramatykę i ortografię.

Panie Prezydencie tylko w Polsce jest żeby sieroty nie miały renty po rodzicach. Ojciec utopił się pięć i pół roku temu zabrakło 8 miesięcy, miał 30lat jak się utopił matka umarła w maju na raka jako samotna matka, nikt nie chciał jej zatrudnić, bo dla pracodawcy była niedyspozycyjna, bo miała dwoje małych dzieci córka moja chorowała 1 rok i 7 miesięcy, ja jestem babcią, bardzo kocham wnuków jestem rodzina zastępczą, mam na nich po 660zl jako rodzina zastępcza spokrewniona na dziecko, a rodziny niespokrewnione mają ponad 1000zl na dziecko, proszę mi odpowiedzieć czym dzieci się różnią

witam panie prezydencie z tej strony a—- j—- mam sprawę pilną dotyczącą mieszkania mam problem składałam wnisek w styczniu tamtego roku i żadnej odpowiedzi lub taka ze w tej chwili niema mieszkań mam syna w ośrodku wychowawczym dlatego że mama i brat nadurzywają alkochol a ja jestem niezależna poniewarz niestać mnie na wynajem i dlatego zabrali mi go bardzo chcę go odzyskac ale będzie to morzliwe dopiero wtedy jeżeli będę miała mieszkanie bardzo tęsknie za synem i chciała bym aby był razem ze mna a u nas w jastrzębiu zdroju strasznie długo trwa żeby wogule dostać się na listę oczekujących bardzo proszę o poruszanie tej sprawy nie ze względu na mnie tylko na mojego syna który musi być z obcymi tylko dlatego że ja niemam własnego mieszkania proszę tylko o to z góry dziękuję a—- j——- g—— j——— (dane osobowe usunięte)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, gdyż prokuratura nie dopuszcza do rozprawy by Prezes Spółdzielni został skazany za brak dokumentów i skanowania mojego podpisu aby sfałszować dokumenty. Sądy nie chcą nakazać aby Prezes przedstawił dokumentacje na której twierdzi ze ja jestem zadłużona.o to co usłyszałam od sędziny cytat:: ze ona nie zmusi prezesa do przedstawienia tych dokumentów gdyż jej decyzja skarze prezesa wyrokiem i będzie musiał zapłacić mi za część wkładu mieszkaniowego wraz z odsetkami za 20 lat. Ale mnie już można skazać wyrokiem i ten sposób wymusić zapłatę bezpodstawną. Panie Prezydencie bardzo proszę o pomoc gdyż jestem samotną matką i na dodatek niepełnosprawną osobą jedynym moim majątkiem jest to mieszkanie, które możne mi zabrać Spółdzielnia Mieszkaniowa Mamry, mając wyroki i wsparcie sądy prokuratury, komorników możne mnie pozbawić tegoż lokalu Proszę o pomoc (to tylko część bardzo obszernego pisma z wieloma danymi i faktami)

Polaków dotykają rozmaite klęski losowe, problemy egzystencjalne i prawne. Andrzej Duda wzbudził ogromne nadzieje, mówiąc w kampanii wyborczej, że będzie otwarty dla ludzi, że założy kancelarię oferującą zwykłym obywatelom pomoc prawną, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Ci ludzie dziś piszą na wszystkie możliwe adresy, bo obiecana „Dudapomoc” nie istnieje. A oni wciąż łudzą się, że prezydent im pomoże.
Na próżno.
Prezydent wszystkich Polaków stał się bowiem po wyborach prezydentem jednego Polaka – Jarosława Kaczyńskiego.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

5 Komentarze

  1. Na Dudę nie ma co liczyć, to już niemal pewne. Żadnej kancelarii świadczącej bezpłatną pomoc prawną ubogim on nie uruchomi. Po co mu ten kłopot? Profitów z tego przecież miał nie będzie. Swoją drogą coraz bardziej widać, że taka pomoc jest wielu ludziom potrzebna, że bez tego nie dadzą sobie rady. Konieczne jest rozwijanie i umacnianie społeczeństwa obywatelskiego również w tym zakresie, nie tylko w zakresie obrony demokracji, czy pomocy socjalnej. Jestem przekonany, że gdyby ktoś dał hasło i potrafił pokierować tą sprawą pod względem organizacyjnym, to znaleźliby się sponsorzy , jak również prawnicy, którzy nie myślą tylko o pieniądzach, również prawnicy – wolontariusze. Nie da się, oczywiście, pomagać wszystkim za darmo, można jednak wypracować system selekcji tak, żeby tą pomocą objąć ludzi najsłabszych, najmniej zaradnych i sprawy dotyczące rzeczywistej krzywdy, dokonywanej „w majestacie prawa”.

  2. Myślę, że naiwni na taką właśnie społeczną pomoc prawną liczyli, na to że Duda uruchomi kancelarię prawną, która będzie naprawiać błędy władzy. Jednak to była mrzonka.
    Niewątpliwie Potrzebny jest też jakiś Komitet Obrony Prawnej (KOP), który zajmie się obroną ludzi, przed urzędnikami, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

    • no niestety. tutaj to samo można zarzucić Dudzie jak i poprzednim reprezentantom obywateli. nie rozumiem, dlaczego takim ludziom „nie opłaca się” udzielać pomocy tym najsłabszym?
      fakt faktem nikt z poprzedników nie kładł nacisku w swojej kiełbasie wyborczej na ten aspekt życia. tak więc Duduś… do roboty.

Komentowanie jest wyłączone.