Jak głosować przeciw PiS?

REKLAMA

Jak głosować przeciw PiS?

Większość z nas będzie głosować w małych miejscowościach. Będziemy wybierać wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Przeważnie będą to kandydaci lokalnych komitetów bezpartyjnych. Wybierajmy mądrze. Niech to będą kandydaci, którym ideologicznie daleko jest do PiS. Tak samo w przypadku Rad gminnych lub miejskich. Nie musicie glosować na partie polityczne. Patrzcie jednak uważnie na listy. Bo są komitety skupiające nacjonalistów i neofaszystów.

W przypadku rad powiatowych i sejmików wojewódzkich rola partii się zwiększa. Szczególnie w przypadku tych ostatnich wynik wyborów będzie probierzem poparcia dla PiS. Jeśli będziecie głosować na małe komitety, musicie się liczyć z tym, że podobnie jak w 2015 roku skorzysta na tym głównie PiS. Jeśli mieszkacie w dużym mieście, gdzie startuje na prezydenta przedstawiciel PiS, nie marnujcie głosu. Możecie uspokajać sumienie i oznajmiać, że dość już głosowania na mniejsze zło. Wtedy wygra PiS. I zło będzie większe.

Jak głosować przeciw PiS?

Nie słuchajcie bzdur o tym jak trzeba mazać i zamazywać karty do głosowania. Nie róbcie tego. Do tego namawiają was pisowskie trolle. Głosujcie stawiając krzyżyk przy nazwisku waszego wybranego kandydata. Nie próbujcie mazać po kartach do głosowania, mazakami, świecami, nie zaklejajcie ich taśmą samoprzylepną. Takie działania właśnie mogą służyć unieważnieniu waszego głosu. Nie dajcie się nabrać pisowskim trollom. Zastanówcie się dobrze przy urnie. Może być tak, że głosowanie na małą pojedynczą partyjkę wzmocni tylko PiS. Tak, wiemy, że brakuje lewicy w naszym życiu politycznym. Ale lewica dziś niestety hasała sobie na huśtawkach, zamiast się zjednoczyć. W sejmikach wojewódzkich PiS wygra, jeśli głosy na pozostałe partie się rozdrobnią.

Dlaczego należy głosować przeciw PiS?

Komitet Wyborczy PiS wystraszył się spadających sondaży. Tuż przed wyborczą metą postanowił zagrać starą kartą z 2015 roku. Wzbudzić strach i nienawiść przed uchodźcami. Skłamać, że samorządy niepisowskie chcą zniszczyć Polskę, sprowadzając miliony uchodźców. Straszy gwałtami, rozbojami, islamską rewolucją. Popatrzcie na screen. To oficjalny materiał Komitetu Wyborczego. Nie spotkał się jednak z uznaniem. Większość oglądających oceniła materiał negatywnie. Komitet Wyborczy PiS wyłączył też komentarze. Nic dziwnego.

Jak głosować przeciw PiS?

PiS wznieca nienawiść. Wzbudza nastroje ksenofobiczne i rasistowskie. Chce z Polaków uczynić faszystów. To jest główny powód, dla ktorego należy głosować przeciw PiS. Czy chcemy, aby Polska była faszystowską dyktaturą Kaczyńskiego? Pamiętajmy, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

Przez ostatnie trzy lata partia Kaczyńskiego likwiduje demokratyczne zabezpieczenia przed dyktaturą. Dosadnie i jednoznacznie mówi o tym reżyser Wojciech Smarzowski. Jeszcze nie dawno rząd stawiał go na piedestale, gdy nakręcił film „Wołyń”. Dziś po filmie „Kler” stał się wrogiem numer jeden. Reżyser prosto i dosadnie tłumaczy, dlaczego potrzebne są sądy niezależne od rządu.

Wojciech Smarzowski dla #WolneSądy

Wojciech Smarzowski z bardzo mocną metaforą upolitycznienia sądów. W swoim niepowtarzalnym, soczystym i dosadnym stylu. Posłuchajcie. Tylko dla odważnych #WolneSądy

Opublikowany przez Wolne sądy Wtorek, 16 października 2018

Ziobro usiłuje właśnie podważyć wspólnie z marionetkowym Trybunałem Konstytucyjnym podstawy naszego członkostwa w Unii. Przegłosują to w upodlonym pisowskim sejmie którejś nocy. Rano obudzimy się jako państwo spoza Unii Europejskiej. Potem zlikwidują Schengen i swobodę podróżowania. Zamkną wam paszporty na komendzie. A może na plebanii? Białoruś Łukaszenki jest wzorcem dla tej sekty. Błaszczak właśnie podjął współpracę wojskową z Białorusią. Oto dlaczego należy głosować przeciw PiS.

5/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.