Jak jest?

REKLAMA

Zapewne większość ludzi wyobraża sobie, że po takim kataklizmie, jaki przeżyli głównie mieszkańcy Pomorza, rząd powinien podjąć jakieś nadzwyczajne kroki. Nie chodzi nawet o ogłoszenie stanu wyjątkowego, bowiem do tego nie był chętny żaden rząd w ciągu ostatnich 28 lat. Nic dziwnego, bo stan wyjątkowy się źle kojarzy, bo wymaga zastosowania szczególnych procedur i łączy się ze szczególnymi wydatkami.
Jednak za każdym razem, gdy matka natura wyładowywała się na rodakach, wszystkie poprzednie rządy montowały jakieś centrum antykryzysowe i kierowały natychmiastową pomoc w odpowiednie rejony. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o pieniądze. Ale choćby o to, by zebrać grupę wyspecjalizowanych w usuwaniu skutków katastrof strażaków i udrożnić drogi. W gminie Kęsowo w kujawsko-pomorskim nadal są nieprzejezdne drogi. I nie jest ważne, że są to wyłącznie drogi lokalne. Tam gdzieś też mieszkają ludzie. Zapewne w innych gminach też znajdą się zawalone wiatrołomami drogi. Nie dość, że mieszkańcy często nie mają dachu nad głową, to jeszcze nie mają jak dowieźć sobie żywności.
Czy Polska ma tylko stu wykwalifikowanych do pomocy żołnierzy? Bo tylu właśnie skierowano na Pomorze.
Mija tydzień a w wielu miejscach nadal nie ma prądu. Wyobrażacie sobie tydzień życia bez prądu? Nie mówimy o biwaku nad jeziorem, ale o życiu w domu, w którym z tego powodu nie działa odkurzacz, pralka, lodówka… Nie ma ciepłej wody, nie ma jak wyprać ubrań, każda żywność szybko się zepsuje. Ludzie za własne pieniądze kupują agregaty prądotwórcze, bo ekipy operatorów energetycznych w ogóle nie dotarły jeszcze do niektórych miejscowości. W innych zaś miejscach zapowiadają brak prądu jeszcze przez nawet dwa tygodnie.
Politycy przybywają się lansować do dotkniętych nieszczęściem miejscowości, udzielić wywiadów mediom na odpowiednim tle. Media zaś słuchają, jakie brednie opowiadają politycy i przekazują to widzom w całej Polsce. A tym czasem należałoby krzyczeć na cały głos, że oszukują, konfabulują i zwyczajnie kłamią. Media też nie stanęły na wysokości zadania. Chcecie dowiedzieć się prawdy, to udajcie się na miejsce, kupcie lokalne gazety, gdzie opisane są prawdziwe historie dowodzące nieudolności i złej woli tej władzy. Macierewicz z rękami w kieszeniach doskonale symbolizuje ten rząd.

4.6/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.