Matołusz rulez…

REKLAMA

Matołusz rulez

Matołusz rulez, czyli jak zniszczyć zyski państwowych spółek. Proste jak drut. Zatrudnić na wysokich stanowiskach pisowskich debili z nadania prezesa. Zyski szlag trafi w ekspresowy sposób. A jak jeszcze jakieś będą, to podarować Rydzykowi.

Prognozowane 2 miliardy

spółki państwowe PGE, KGHM i PGNiG to trójka najwybitniejszych przegrywów roku ubiegłego. Prognozowano, że na czysto wyciągną ponad 2 miliardy, a okazało się, że wielkim szczęściem jest 45 milionów do przodu. Tak się kończy zatrudnianie Misiewiczów. A Matołusz co zrobił? Obrażał inteligencję polityków europejskich, ustanowił Żydów współsprawcami Holokaustu i udawał, że jest urodzony w ZSRR.

Realne 45 mln

Największa porażka wśród państwowych koncernów to PGE. Firma zaczęła przynosić straty na sam widok sołtysowej Szydło w 2016 roku. A jak przybył Matołusz na stanowisko premiera, to już było z górki na pazurki. Już w 2016 roku aktywa spółki zmniejszyły się o 800 mln. Między innymi z powodu „genialnej” ustawy o energii wiatrowej. Wiadomo węgiel, węgiel uber alles. Jedynie PZU ma jeszcze jakieś sensowne zyski, bo w końcu są te przymusowe ubezpieczenia komunikacyjne… 😉

Ciekawe jak szybko #DobraZmiana rozwali gospodarkę do poziomu późnego Gierka. Może bookmacherzy powinni zacząć robić zakłady?

5/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.