Obrazkowa historyjka o nienawiści

REKLAMA

Prawicowo i prawilnie z liścia

Będzie to krotka obrazkowa historyjka o nienawiści, bo jeden obraz czasem wart jest więcej niż tysiąc słów. Film zaprezentowany na Facebooku przez Wolne Media pokazuje zaskakującą scenkę. Za barierkami zgromadzony jest tzw. gorszy sort, który podczas uroczystości państwowej chce przypomnieć rządzącej elicie narodu o konstytucji, którą prezydent, rząd i sejmowa większość łamie ordynarnie prawie codziennie. A przynajmniej temu gorszemu sortowi, tym mordom zdradzieckim tak się wydaje. W demokracji mają do tego prawo.

obrazkowa historyjka o nienawiści

Za protestującymi, którzy skandowali słowo „konstytucja”, ustawiła się starsza pani, która gromko krzyczała „dupa, dupa”, usiłując zagłuszyć protestujących. Chyba nie wołała prezydenta, tylko chciała zagłuszyć słowo „konstytucja”. Miała prawo, bo demokracja wyraża się także w miejscach publicznych. Nawet jeśli polega na skandowaniu „dupa, dupa”.

Obrazkowa historyjka o nienawiści

Jednak po chwili na filmie widzimy, że do protestujących podchodzi przedstawicielka lepszego sortu przebywająca w części odgrodzonej barierkami. Nie zostaje zatrzymana, ani przez ubranych po cywilnemu przedstawicieli ochrony władzy. Jak się ta służba teraz nazywa? Nieważne. Nie zostaje też zatrzymana przez mundurowych przedstawicieli władzy, chyba to była żandarmeria. Wniosek jest oczywisty, to może nie była jakaś ważna pani, ale miała prawo przebywać na terenie odgrodzonym barierkami. Czyli lepszy sort. Lepszy sort podchodzi do protestującej kobiety i krzyczy: „Zamknij się głupia babo”. A potem wali w pysk.

Obrazkowa historyjka o nienawiści

Ludzka pani, jak to stwierdził kiedyś Kaczyński. Tylko w pysk wali, a zapewne mogła zabić. Co robią służby tam zebrane? Nic! No bo przecież gorszy sort zasługuje, by prać go po pysku. Bojówki SA też najpierw tylko waliły po pysku. Na resztę przyjdzie jeszcze czas.

P.S. Napastniczka to Dominika Arendt-Wittchen, pełnomocnik woj. dolnośląskiego ds. obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, prywatnie córka bliskiego współpracownika premiera Morawieckiego, Wojciecha Myśleckiego. Czyli bardzo ważny lepszy sort. Takiemu lepszemu sortowi wolno więcej.

5/5 - (8 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.