Pinokio to pikuś

REKLAMA

Pinokio to pikuś

Morawiecki w rżnięciu głupa osiągnął już arcymistrzostwo. Każdego dnia udowadnia, że ludziom można wmówić wszystko. Dziś już wiemy np. że to on negocjował przystąpienie Polski do UE, a jego kilkunastoletni koledzy byli za komuny skazywani na 10 lat więzienia. Niedawno Morawiecki wskoczył jednak na wyższy poziom goebbelsowskiej propagandy. Ba, otworzył jej nowy rozdział.
– Pamiętacie, jak nasi poprzednicy mówili : budujemy nie politykę, tylko drogi i mosty? Pamiętacie coś takiego? Nie było ani dróg, ani mostów. Dopiero PiS tę drogi i mosty w Polsce wybuduje – grzmiał Mateusz podczas gościnnych występów w powiatach.

Na takie dictum suwerenek zamruczał z aprobatą, co może świadczyć, że na popisy pisowskich notabli spędzani są ludzie o znikomym poziomie inteligencji lub pozbawieni jej w ogóle, bo tylko pozbawiony poczucia rzeczywistości bezrefleksyjny tłum, może łyknąć takie brednie. Morawiecki jednak widząc przyzwolenie tłuszczy dalej jechał po bandzie i mieszkańcom Sulechowa obiecał w krótkim czasie most. Wiwatom nie było końca. Dopiero po czasie ten i ów zaczął się zastanawiać – po ch** nam most, skoro tu, kurna, rzeki nie ma? Można by oczywiście truchleć z oburzenia i twierdzić, że Morawiecki, by przypodobać się Kaczyńskiemu, wydali z siebie największy ściek bredni i posunie się do największego kłamstwa. Jego nie interesuje prawda materialna, lecz kłamstwo dla władzy. Można by przywołać statystyki, z których wynika, że za całego pierwszego i obecnego rządu PiS oddano mniej tego typu inwestycji niż w czasie tylko jednego, 2013 r rządów PO-PSL. Morawiecki jest jednak na nie odporny.

Przez lata przyzwyczaiłem się, że politycy kłamią. Jednak to co robi Morawiecki, to nowa jakość w dziedzinie tworzenia baśni dla przygłupów. Dlatego tylko lekko czknęło mi się, gdy powiedziano mi, że w Poznaniu nieuk Przyłębska wygłosi wykład na temat demokracji i praworządności. Czasem tylko łudzę się jeszcze, że zaprzaństwo i pycha rządzących osiąga już stan krytyczny, za którym jest już tylko polityczna przepaść.

5/5 - (12 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.