Prognoza pogody

REKLAMA

Prawie 2 tys. interwencji strażaków i ok. 180 tys. odbiorców bez prądu – to bilans burz, które dzisiaj przechodzą nad Polską. Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne – wynika z najnowszych danych Państwowej Straży Pożarnej i Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

…Pogoda w Polsce nie odpuszcza, zalane drogi, połamane drzewa, zerwane dachy. W normalnym państwie byłby to czas wytężonej pracy sztabów kryzysowych, mobilizacja wszystkich służb, a w Polsce???

W Polsce policja i straż pożarna nie ma czasu na takie głupoty. Już od wczoraj ciągną zastępy straży pożarnej i policji do Warszawy, bo ochraniać polityczny wiec Jarosława Kaczyńskiego.

I ty także możesz ulec wypadkowi, możesz stracić dach nad głową, woda może ci zalać mieszkanie, także twoją rodzinę mogą wyciągnąć zbyt późno z przywalonego drzewem samochodu… Ale ty, Polaku, o to nie dbasz, jesteś ślepy, bo dla ciebie nienawiść prezesa jest ważniejsza niż życie twych bliskich. To ty, Polaku, pozwalasz na to, by każdego dziesiątego dnia miesiąca twa stolica została sparaliżowana, by na ten jeden dzień panował w niej stan wojenny. To ty, obywatelu, godzisz się na to, by nawet gdyby w kraju było trzęsienie ziemi, była ważna do ratowania tylko jedna dupa na drabince.

Moje cierpliwość i wiara umiera już od dawna. Umiera w bólach i rozpaczy. Mój mózg nigdy nie zrozumie, czym się, Polaku, kierujesz? I chociaż chciałabym cię szanować, nie mogę i chyba już nie chcę.

Żyję wśród przedstawicieli różnych narodów. Są to ludzie różni, lepsi i gorsi, mają swoje nawyki i wady. Ale wszyscy mają jakąś dumę, jakiś honor i jakąś wewnętrzną wolność, na którą nie ma ceny.

Wstydzę się was i się wami brzydzę, wy czterdziestoprocentowa bezmyślna magmo! Wy jesteście dla mnie tylko szarym, pięćsetplusowym, śmierdzącym puddingiem.

Sprzedajny, krótkowzroczny lud bez grama rozumu. Jestem w stanie uwierzyć, że wam się poprzednia władza znudziła, bo owszem, była dość nudna. Wierzę, że można zagłosować na coś ekstremalnego, by było ciekawiej. I jestem w stanie zaakceptować, że są takie nieliczne jednostki, które na tym, co się mylnie nazywa dobrą zmianą, skorzystają. Ale jeśli się dwa lata obserwuje władzę, która wszystko niszczy, która łamie prawo i wprowadza średniowieczne nakazy mogące krzywdy uczynić każdemu z nas, a ludzie zamiast mądrzeć, coraz bardziej głupieją i poparcie dla oprawców rozprzestrzenia się, jak dżuma…O to nie jest w żaden sposób wytłumaczalne. Nie zasłużyliście sobie Polacy na tę szansę dziejową, by być wolnymi ludźmi. Chce się wam Putina, bo ktoś was musi za mordy trzymać i rozkazy wydawać. Jesteście, jak te zwierzęta urodzone w klatce, które nie uciekną, nawet jeśli się im drzwiczki otworzy, bo nie potrafią wziąć odpowiedzialności za własne życie.

Wolicie być pośmiewiskiem świata, wierzyć w diabelską moc seksu, muzyki i piwa ( przynajmniej wiadomo dlaczego poseł Szczerba został wykluczony z obrad sejmu, bo chciał pieniędzy na filharmonie, czyli diabelski wynalazek). Wolicie bawić się z Macierewiczem w czterech pancernych, wolicie uprawiać partyzantkę z generałami bez wykształcenia i doświadczenia. Macie to w dupie, że armią rządzi szaleniec i że kraj jest bezbronny. Tylko wam drewnianych pistolecików brakuje i szabelek z plastiku, bo pancerny czołg z czasów japońskiej wojny już macie. A kiedy przyjdzie bronić Polski, to chyba wyprowadzicie z muzeów czołgi z czasów II wojny, bo tylko to wam pozostanie. Tatuujecie sobie sobie na karkach bóg, honor ojczyzna, a śmierć wrogom Ojczyzny macie na ustach zawsze. Jesteście pisowską pięćsetplusową mazią bezkształtnym i bezideowym błotem.

Nie chciałabym być w waszej skórze, kiedy ta noc PiSowska się skończy. I nie ma to znaczenia, że jest was podobno aż 40 % od całości. Nie będę miała nad wami ani grama litości. Nie będzie przebaczenia, bo poglądy można mieć różne, dopóki one innym obywatelom nie szkodzą i nie szkodzą Polsce. A Wy popieracie władzę, która jątrzy i szkodzi, która mieli bezmyślnie jęzorem nie bacząc gdzie i z jakim efektem jej słowa upadną. Chcecie odszkodowań wojennych? Po niemal 100 latach? To dlaczego tylko od Niemców? Nie wstydźcie się, przeanalizujcie wszystkie nasze wojny od Mieszka I. Może tak rozliczyć Szwedów ( też by coś na nich zarobił), Turków, Rosjan i Tatarów i kogo tam jeszcze chcecie. A może my też wypłacimy odszkodowania, bo w historii sporo żeśmy grabili i łupili…A może by tak zacząć swe żądania od Watykanu, który z nas doi od tysiąca lat daninę? Chcecie, by na polskich paszportach znajdowały się zabytki znajdujące się obecnie w innych krajach? Świetnie, tylko, co tak nieśmiało? Dlaczego tylko na wschód patrzycie? Może by tak zaproponować, by na polskim paszporcie był wizerunek Bramy Brandenburskiej, przecież kiedyś na niej też polska flaga dumnie wisiała???

Naprawdę chcecie wywołać wojnę? Naprawdę tak już wam pokój i spokój obrzydł? Zależy wam na posyłaniu swoich dzieci na śmierć?

Tylko po co ja do was gadam, skoro macie puste czaszki zamiast mózgu, a serca sprzedajne i przepełnione nienawiścią? Po co ratować Ojczyznę, przecież Polska to przede wszystkim wy, ludzie. Mój kraj przypomina dziś jabłoń, która obrodziła piękne owoce, ale gdy zaczęły dojrzewać zaatakowały je robale lub zaraza. Mój kraj gnije od środka. Mój kraj się stacza w otchłań. A ja nic nie mogę zrobić, bo na mojej drodze stoi PISowska, pozbawiona mózgu pulpa. A my, uczciwi ludzie jesteśmy bezradni i będziemy bezradni coraz bardziej, bo następnym pokoleniom zabrano już Kopernika, zabrano Miłosza i Mickiewicza, a sądzę i Chopin, jako Polak o obco brzmiącym nazwisku się nie ostanie. Już tylko papież o wątpliwej reputacji i Lecz Kaczyński będzie na was spoglądał  cokołów. Nawet prezydent Francji w swej podróży pominął Polskę szerokim łukiem. Może się bał, że będziecie go uczyli jeść nożem i widelcem…

Smuci mnie myśl, że zbyt długo przyjdzie mi czekać, by tę maź PiSowska ukarać i zdeptać. Nie, nie z nienawiści, ale dla przykładu, by każdy, zanim taki dowcip Ojczyźnie wykręci, jak to zrobili Polacy, pięć razy swą decyzje rozważył.

4.8/5 - (5 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

3 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.