Wrak

REKLAMA

Oczywiście chodzi o wrak samolotu, w którym w Smoleńsku, zginął Prezydent Lech Kaczyński, wraz z towarzyszącymi Mu osobami.
Samolot rozbił się na terenie Rosji. Chcemy czy nie, dostęp do wraku określają włącznie Rosjanie. Wprawdzie do rosyjskiego samolotu, który niedawno rozbił się na Synaju, od samego początku mieli dostęp Rosjanie, jednak dopuścili ich Egipcjanie, a wcale nie musieli dopuścić. Suwerenność polega na tym, że Egipcjanie dopuścili, bo mogli. Rosjanie do Smoleńska dopuścili tylko swoich ekspertów – mogli, takie jest miedzynarodowe prawo. I nikogo innego.
W TV jest wiele relacji z lotniczych katastrof. Przeważnie, w połowie relacji pojawia się obraz olbrzymiej hali, w której pieczołowicie rozłożone są szczątki rozbitego samolotu. Wśród nich uwijają się eksperci. W Smoleńsku, prawdopodobnie w rogu lotniska, ładowarki złożyły na stertę szczątki samolotu. Prawdopodobnie okryto je brezentem. Trudno mi znaleźć je na zdjęciach satelitarnych. Chyba nawet eksperci ze zdjęć satelitarnych nic nie ustalą. Decyzje są w rękach Rosjan.
Rząd PO/PSL był wielokrotnie i ostro atakowany, że nawet nie usiłuje uzyskać wraku. Teraz sytuacja zmieniła się. Zasadniczo! Nowy rząd ma okazję i wręcz moralny obowiązek odzyskać wrak, a przynajmniej uzyskać dostęp niego. Gromada ekspertów nieważne, czy od Laska czy od Maciarewicza, tylko czeka. My, obywatele, też czekamy! Pani Premier, Panowie Ministrowie Waszczykowski, Ziobro, Maciarewicz! Czekamy! Będziemy monitorować!
Osobiście – nie czekam. Moim zdaniem, nie jest w interesie tego rządu ustalanie prawdy o katastrofie smoleńskiej. W interesie jest utrwalanie i rozbudowywanie mitu smoleńskiego. Jeśli jednak władca Wszechrusi będzie złośliwy i odda wrak? Nastąpi konsternacja i …..no właśnie, kto ustali obiektywne fakty? „Eksperci” pana Antoniego?
Będzie ciekawie. Może. Siądźmy. Poczekajmy. Może puszkę piwka? Osobiście – nie czekam.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.