Oni urządzają nam Polskę, my obnażamy prawdę o nich.
Oni urządzają nam Polskę, my obnażamy prawdę o nich.

Opinie na temat działań PIS.

Washington Post – „Jarosław Kaczyński, podobnie jak premier Węgier Viktor Orban, to wytwór ohydnego, przedwojennego populizmu, będącego mieszanką ksenofobii, antysemityzmu, prawicowego katolicyzmu i ciągot autorytarnych  …..” .

The Economist – „Od 16 listopada, od zaprzysiężenia nowego rządu, ciepłe stosunki między Polską a resztą Europy są w niebezpieczeństwie.  (…)  Oceniając po (ich) poprzednich rządach PIS może stać się bardziej dziki niż oswojony. Obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącej się populacji i wysokiej emigracji wygląda katastrofalnie”.

Newsweek – „Komuną śmierdzi cała operacja demolowania Trybunału Konstytucyjnego przez PIS. Popierający tą operację politycy zdradzają swą bolszewicką mentalność, podobnie jak związani z PIS dziennikarze. W nowym państwie tworzonym przez PIS w ramach „dobrej zmiany” o wszystkim decyduje „pierwszy sekretarz” tej partii. Urząd prezydenta jest iluzją, bo w praktyce mamy co najwyżej Radę Państwa. Jeżeli naród nie zademonstruje czego chce i na co się nie godzi, to nie będziemy musieli tłumaczyć dzieciom czym był PRL – zobaczą to na własne oczy”.

T. Lis na twitterze – „MSZ chce prostować informacje o PIS z CNN i Washington Post. Drogie PIS, tam są wolne media, a nie narodowe”.

Marek Magierowski – rzecznik prasowy prezydenta Dudy – „Polsce grozi coś w rodzaju podwójnego systemu demokratycznego. Opozycja chce doprowadzić do stworzenia wizerunku, że w Polsce działają dwa systemy. Mamy jedno państwo „opresyjne” – które łamie konstytucję i prawa obywatelskie – i drugie państwo, niemalże „podziemne”, gdzie ludzie, którym leży na sercu dobro demokracji w Polsce muszą zejść do podziemia. To ma sprawić, że Europa Zachodnia z troską pochyli się nad Polską i odbędzie się debata w PE, gdzie PIS będzie postawiony pod pręgierzem”.

Komentarz Taurusa: panie rzeczniku, bardzo dobrze pan to ujął. Wy pośpiesznie budujecie państwo opresyjne, łamiąc albo naginając obowiązujące prawo, więc MY NARÓD będziemy budowali państwo podziemne, broniące naszych praw i wolności. Mamy wszak w tym zakresie spore doświadczenie i sukcesy, jak pan wie. Proszę również przyjąć do wiadomości, że po odbudowaniu demokracji postąpimy z wami nieco ostrzej niż postąpiono z komuchami PRL-u.

Print Friendly, PDF & Email

10 komentarzy “Opinie na temat działań PIS.”

Komentarze są wyłączone.