Opinie na temat działań PIS.

REKLAMA

Washington Post – „Jarosław Kaczyński, podobnie jak premier Węgier Viktor Orban, to wytwór ohydnego, przedwojennego populizmu, będącego mieszanką ksenofobii, antysemityzmu, prawicowego katolicyzmu i ciągot autorytarnych  …..” .

The Economist – „Od 16 listopada, od zaprzysiężenia nowego rządu, ciepłe stosunki między Polską a resztą Europy są w niebezpieczeństwie.  (…)  Oceniając po (ich) poprzednich rządach PIS może stać się bardziej dziki niż oswojony. Obniżenie wieku emerytalnego przy starzejącej się populacji i wysokiej emigracji wygląda katastrofalnie”.

Newsweek – „Komuną śmierdzi cała operacja demolowania Trybunału Konstytucyjnego przez PIS. Popierający tą operację politycy zdradzają swą bolszewicką mentalność, podobnie jak związani z PIS dziennikarze. W nowym państwie tworzonym przez PIS w ramach „dobrej zmiany” o wszystkim decyduje „pierwszy sekretarz” tej partii. Urząd prezydenta jest iluzją, bo w praktyce mamy co najwyżej Radę Państwa. Jeżeli naród nie zademonstruje czego chce i na co się nie godzi, to nie będziemy musieli tłumaczyć dzieciom czym był PRL – zobaczą to na własne oczy”.

T. Lis na twitterze – „MSZ chce prostować informacje o PIS z CNN i Washington Post. Drogie PIS, tam są wolne media, a nie narodowe”.

Marek Magierowski – rzecznik prasowy prezydenta Dudy – „Polsce grozi coś w rodzaju podwójnego systemu demokratycznego. Opozycja chce doprowadzić do stworzenia wizerunku, że w Polsce działają dwa systemy. Mamy jedno państwo „opresyjne” – które łamie konstytucję i prawa obywatelskie – i drugie państwo, niemalże „podziemne”, gdzie ludzie, którym leży na sercu dobro demokracji w Polsce muszą zejść do podziemia. To ma sprawić, że Europa Zachodnia z troską pochyli się nad Polską i odbędzie się debata w PE, gdzie PIS będzie postawiony pod pręgierzem”.

Komentarz Taurusa: panie rzeczniku, bardzo dobrze pan to ujął. Wy pośpiesznie budujecie państwo opresyjne, łamiąc albo naginając obowiązujące prawo, więc MY NARÓD będziemy budowali państwo podziemne, broniące naszych praw i wolności. Mamy wszak w tym zakresie spore doświadczenie i sukcesy, jak pan wie. Proszę również przyjąć do wiadomości, że po odbudowaniu demokracji postąpimy z wami nieco ostrzej niż postąpiono z komuchami PRL-u.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

10 Komentarze

 1. Póki co, mam pewne doświadczenia z podziemnej działalności opozycyjnej. Przykładowo – bardzo prosty powielacz z kleju stolarskiego, gliceryny i ołówków kopiowych. To jeszcze zbyt wcześnie, ale wiem jak produkować materiały wybuchowe. Wiem jak sprawić, by stalowy drut płonął jak tzw „ogień sztuczny”. Jednak póki co – wolę demokrację.

 2. Wróciłem z pracy, włączam wiadomości a tam pani Fotyga tłumaczy komuś, że negocjowała traktaty i wie… i w tym momencie zmieniłem kanał. Chyba jednak na wieczór przyda się szklaneczka dwunastoletniej szkockiej.

 3. wypij i za moje zdrowie 🙂
  uwielbiam i nawet stoi u mnie w barku dobry chivas regal, ale nie mogę się napić 🙁 na bezdech senny fatalnie to wpływa.

  • Nic strasznego się w Polsce nie dzieje. Nie ma powodu, żeby Europarlament zaczął teraz debatować nad sytuacją w Polsce. Tak jak nie debatował wtedy, kiedy podczas rządów poprzedniej koalicji także dochodziło do łamania prawa, do łamania obyczajów politycznych, także po części do łamania zasad wolności słowa . Nie przypominam sobie, żeby wtedy takie głosy się podnosiły i żeby Parlament Europejski lamentował nad sytuacją w Polsce. Moglibyśmy tutaj oczywiście wymieniać szereg takich przykładów.
   Mówił Marek Magierowski szef Biura Prasowego Pałacu Prezydenckiego.
   Kluczowe jest słowo TAKŻE. PiS łamie prawo TAKŻE.

 4. 1. Ocknął się Kukis.Oburzył się na PiS, i słusznie, że Wojtunikowi zdjęto ochronę, a jest zagrożony przez grupy przestępcze, które rozpracował. Panie Kukis – popieramy Pana. Chcielibyśmy popierać Pana i w innych sprawach. Niech Pan zaproponuje Kaczyńskiemu, by część swoich ochroniarzy dał Wojtunikowi. 5000 złotych dziennie na ochronę jakie ma powinno wystarczyć na na obu panów.
  2. Maciek celnie wyłapał to TAKŻE powyżej. Podobne zjawisko wyszło przy okazji niszczenia szefa NIKu Kwiatkowskiego. Zaproponowano mu dymisję lub skierowanie jego sprawy do Trybunału Stanu. Klasyczny szantaż. A jak sam odejdzie, to PiS wyręczając Trybunał da mu glejt niewinności. Niemożliwe? A od czego Prezydent? A gdyby się zapisał do PiSu? Będzie dalej Prezesem NIku?
  Podobno znany na wybrzeżu wielbiciel nastolatek, czasowo przebywający w areszcie, chce wstąpić do PiSu, ale stawia warunek – Prezydent ma go z góry ułaskawić. Podobno Prezes jest za. Bogate doświadczenie życiowe tego pana może przydać się.

 5. Ojciec Tomasz Dostatni, duszpasterz inteligencji – „Jako chrześcijanin, ksiądz, dominikanin, ale i obywatel wychowany w społecznym myśleniu JPII wiem, że są tylko dwie autentyczne postawy obywatelskie i społeczne w takich sytuacjach – solidarność i sprzeciw. Dlatego wyrażam swój sprzeciw wobec łamania Konstytucji i psucia trójstopniowego podziału władzy. Wyrażam też swoją solidarność z tymi, którzy pokazują, że każda władza musi podlegać ocenie przez organa niezależne, w tym przypadku Trybunał Konstytucyjny. Jestem dumny z sędziów Trybunału i wstyd mi za nowego prezydenta RP.”.

Komentowanie jest wyłączone.