Lista hańby

REKLAMA

Lista hańby

Kiedy poseł lub eurodeputowany wstrzymuje się od głosu? Kiedy może lub powinien się wstrzymać od głosu? Wydaje się oczywiste, że będzie głosować przeciw jakiemuś rozwiązaniu lub ustawie, jeśli jest sprzeczna z ideami, które wyznaje. Głosować za będzie, gdy przedmiot głosowania zgodny jest z jego światopoglądem lub zasadami, które są przyjęte przez jego ugrupowanie. A kiedy się wstrzymuje?

Wydaje się, że wstrzymuje się wtedy, gdy nie jest przekonany o słuszności przedmiotu głosowania. Ale też z jakiegoś powodu nie chce głosować przeciw. Europosłowie PiS wstrzymali się od głosu nad rezolucją potępiającą projekt kary śmierci za homoseksualizm w Ugandzie i wzywającą do przestrzegania praw człowieka, w tym niedyskryminacji. Co jest wątpliwego w rezolucji wzywającej do tolerancji i sprzeciwiającej się karze śmierci za homoseksualizm? Czyżby pisowscy europosłowie nie byli pewni tego, że kara śmierci za inną orientację seksualną jest nieludzkim traktowaniem?

Oto lista hańby:

Adam Bielan, Andżelika Anna Możdżanowska, Anna Fotyga, Anna Zalewska, Beata Kempa, Beata Mazurek, Beata Szydło, Bogdan Rzońca, Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska, Izabela Helena Kloc, Jadwiga Wiśniewska, Joachim Brudziński, Joanna Kopcińska, Karol Karski, Kosma Złotowski, Krzysztof Jurgiel, Patryk Jaki, Ryszard Legutko, Ryszard Czarnecki, Witold Waszczykowski, Zbigniew Kuźmiuk, Zdzisław Krasnodębski

4.7/5 - (3 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Bezmyślna służalczość i bezrefleksyjny serwilizm wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem. O człowieczeństwo czy zwykłą empatię nikogo z tego grona nigdy nie podejrzewałem.

  2. Pogrążają się coraz bardziej … Bagno wciąga.
    To moralne dla nich wręcz niezauważalnie. Tego nie widzą i nie chcą widzieć.

    Teraz o tym nie myślą, zupełnie jak Polacy o przyszłych emeryturach.
    Ale ich dzieci i wnukowie będą musiały z tym żyć.

Komentowanie jest wyłączone.