TW „Ryszard” Kujda?

REKLAMA

Kazimierz Kujda

Gdy pojawiły się tzw. taśmy Kaczyńskiego, które zawierają nagrania koncentrujace się na biznesie Jarosława Kaczyńskiego, wypłynęło również nazwisko człowieka związanego ze spółką „Srebrna”. Wszyscy zaczęli sobie zadawać pytanie, kim jest Kazimierz Kujda? W przeszłości był szefem spółki. Obecnie po raz trzeci jest prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To instytucja obracająca ogromnymi pieniędzmi, ale będąca z dala od pierwszej linii politycznych wojen.

Funkcjonariusze partii Jarosława Kaczyńskiego od lat szukają komunistów, dzieci komunistów i wnuków komunistów wśród przeciwników politycznych. Sam prezes twierdzi, że są ludzie mający gen zdrady narodowej. Od Brudzińskiego, który krzyczał do przeciwników: komuniści i złodzieje, po Cenckiewicza, który poświęcił życie na produkowanie oszczerstw pod adresem Lecha Wałęsy, mamy do czynienia ze stygmatyzowaniem wrogów partii.

A jak to wygląda naprawdę? Wśród wyznawców Kaczyńskiego jest masa ubeków, esbeków i agentów. Od sędziego Kryże i prokuratora Piotrowicza, po ubeckiego wnuka Cenckiewicza. To nie żart. Wystarczy przeczytać nazwiska na liście tutaj. Do tej listy hańby można też dodać następną postać. Bliski prezesowi Kazimierz Kujda ma teczkę w IPN.

Kazimierz Kujda

TW „Ryszard” wśród najbliższych prezesowi ludzi? Ciekawe. Nic więc dziwnego, że ten człowiek nie stanął nigdy w jasnym świetle kamer. I nigdy nie objął stanowiska w rządzie, ponieważ jego przeszłość wyszłaby na jaw.

4.7/5 - (13 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.