Zburzyć pomniki komunizmu

REKLAMA

zburzyć pomniki komunizmu

Wicepremier Morawiecki oznajmił, że należałoby zburzyć Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. W swietle tego, co oznajmił, to ja bym radził ochronie, by nie wpuszczała do Pałacu ani jego, ani szanownego tatusia. To chyba są niebezpieczni rewolucjoniści. Mogą wnieść jakiś trotyl.

Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy. Marzę o tym od 40 lat. (Mateusz Morawiecki)

Z drugiej strony pomyślałem sobie, że może faktycznie może należałoby zniszczyć ślady komunizmu w Polsce, by zacząć wszystko od nowa. Dziwnie jednak ani Morawiecki, ani żaden inny pisowski parteigenosse nie wspomnieli o burzeniu słynnego „białego domu”, który najbardziej się ze zniewoleniem komunistycznym kojarzy. Przecież tam była siedziba PZPR. A skoro już jesteśmy przy burzeniu, to te tysiące szkaradnych bloków mieszkalnych od Mokotowa po Bródno są bezspornym dowodem zniewolenia Polaków przez komunistyczny reżim. A Domy Towarowe Centrum? W zasadzie cała Marszałkowska. Zastanowiłbym się też, czy nie należy zburzyć odbudowanego Zamku Królewskiego, bo przecież na chwałę Polski Ludowej go odbudowano, czy raczej zrekonstruowano, za czasów Gierka.

Zburzyć wszystko i postawić od nowa

Jednak to wszystko za mało. W skali kraju byłoby więcej do zburzenia. Nową Hutę należy zrównać z ziemią. I komunistyczne blokowiska w całym kraju. Miliony rodaków, które zamieszkają w namiotach po wyburzeniu tych reliktów komunizmu, będą na pewno wdzięcznie oklaskiwać cudowny rząd PiS.

Po cichu moje marzenia idą dalej. Jakim prawem mamy honorować wszystkie komunistyczne dyplomy, skoro partia rzπadząca mówi o komunistycznej proweniencji sędziów. Pójdźmy dalej. Odbierzmy świadectwo maturalne Jarosławowi Kaczyńskiemu, wszak sam przyznał, że coś tam jest nie tak. Potem odbierzmy mu dyplom ukończenia studiów i doktorat. A kiedy już formalnie nie będzie miał niczego, to może wtedy rodacy stwierdzą, że słuchać menela bez wykształcenia nie będą. I wreszcie poślą go tam, gdzie jego miejsce. Na śmietnik historii.


ilustracja: archiwum Gazety Wyborczej

5/5 - (7 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.