Wolnoć Tomku w swoim domku

REKLAMA

Wolnoć Tomku w swoim domku

Wolnoć Tomku w swoim domku – pomyśleli sobie nasi zdolni chłopcy prawicowcy, a uczona Julia wykonała ich polecenia. I nagle obudzili się z ręką w nocniku. Trudno dziś dojść do tego, kto był faktycznym inicjatorem pomysłu. Zaczęło się od zwyczajnej historii. Pewien drukarz odmówił wydrukowania materiałów związanych z treściami LGBT. Orzekł bowiem, że to jest niezgodne z jego wiarą i poglądami, więc on się powołuje na klauzulę sumienia drukarza. Sąd uznał, że jak drukarz drukuje, to jego zadaniem jest drukowanie, a nie ocenianie życia innych osób i ich przekonań.

Najbardziej krzyczeli tzw. narodowcy. Że jak to tak, że homopropaganda i zgnilizna i że religia, tradycja, rodzina i sumienie… jednym słowem – brońmy drukarza. Było przed wyborami, więc ktoś w PiS orzekł, że trzeba jakiś ochłap narodowej młodzieży podsunąć. Zatem Zbysio Ziobro skierował sprawę klauzuli sumienia drukarza do Trybunału Konstytucyjnego.

Julcia szefująca temu Trybunałowi, się nie paliła do roboty, ale idą następne wybory, więc patriotyczna młodzież musi dostać coś, co ich zachęci do pozostania w szeregach wyborców. Słusznie się Pan Prezes obawiał, że głośna akcja „PIT ZERO” to za mało. Patriotyczna młodzież ma zwykle na Fejsbuku opis „szlachta nie pracuje”, więc PITów i tak nie płacą. No to Julcia orzekła, że drukarz i inni mają prawo dyskryminować LGBT. Lewactwo zaczęło rozpaczać i załamywać ręce nad upadłą demokracją, a chłopcy prawicowcy zacierać ręce na myśl o powrocie do dawnych czasów, gdy na sklepach wisiały tabliczki „Żydom wstęp wzbroniony”.

Każdy kij ma dwa końce. Od jakiegoś czasu narodowy wiceminister Andruszkiewicz podjął walkę o to, by Fejsbuk dla polskich użytkowników działał zgodnie z polskim prawem. A konkretnie chodziło o to, by Fejsbuk przestał wreszcie banować naziolskie, antysemickie profile kolesi Andruszkiewicza, czy Bosaka. Tymczasem po akcji Magister Przyłębskiej banowanie nazioli i antysemitów jest jak najbardziej zgodne z polskim prawem. Wolnoć Tomku w swoim domku?

5/5 - (12 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.