A ostatnich gryzą psy

REKLAMA

Poseł Krzysztof Brejza, broniąc zasady rotacyjnego kierowania Komisją ds Służb, cytował posłankę Pawłowicz z PiS, powszechnie znaną pod pseudonimem Głodna Krycha, a także obecną premier Beatę Szydło.

Zasada rotacyjności przewodnictwa w komisji do spraw służb jest nader istotna dla zagwarantowania pluralizmu politycznego. Zasada ta nie może być w warunkach demokracji konstytucyjnej nie może być przekreślona z dnia na dzień w wyniku przewagi większości nad mniejszością. (K. Pawłowicz, Sejm VII kadencji)

Zasada rotacyjnego przewodnictwa jest dobra. Służy przede wszystkim przejrzystości tego, co się dzieje, służy tez temu, aby komisja pełniła swoją funkcję i temu, żeby zachowana została kontrolna rola Sejmu. (Beata Szydło, Sejm VII kadencji)

Pisowska większość właśnie unieważniła słowa swoich posłanek i nie tylko pozbawiła jedną z partii opozycyjnych (PSL) wpływu na pracę komisji, ale wręcz pozbawiła całą opozycję możliwości kontroli władzy w tym zakresie.

Głodna Krycha odtańczyła na sali plenarnej coś w rodzaju zwycięskiego tańca, gdy poseł Brejza cytował jej wypowiedzi. Powinna jeszcze zaśpiewać refren głupiej piosenki z czasów PRL: „A ostatnich gryzą psy”.

krycha

W ten sposób PiS dokonał pierwszej zmiany państwa demokratycznego na państwo pisowskie.
Cytaty z Gazety Wyborczej.

Oceń artykuł
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. To ma inną nazwę. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia… Mniej kulturalnie związku to hipokryzją.

    Nawet kabarety mają kłopot. Nie sącw stanie wymyślić niczego, co PiS już nie zrobił, nie planuje zrobić albo nie zrobi….

Komentowanie jest wyłączone.