Suwerenny spontan

REKLAMA

Od 16 grudnia w Warszawie zbierają się tysiące protestujących przeciw działaniom Kaczyńskiego i PiS. Demonstracje odbywają się też w innych miastach, są pikiety i pochody. Pomimo nadchodzących świąt i niesprzyjającej pogody ludzie wyszli na ulice. Warto jeszcze raz podkreślić – to są przeciwnicy PiS.
A gdzie są zwolennicy? Gdzie jest ten suweren głosujący na partię małego dyktatorka? Gdzie ten szczęśliwy beneficjent 500+? Polska w potrzebie, suwerenie, A ty śpisz?!
Nie pomogły apele, nie pomogły obietnice zapłaty. O 16:00 na Krakowskim Przedmieściu zjawiła się garstka wielbicieli gazety Polskiej Codziennie. chyba to są wszyscy, którzy ja czytają. Na oko jakieś sto a może dwieście osób.

Telewizja Republika i tzw. Kurwizja pokazują duże zbliżenie, żeby się wydawało, że demonstrantów jest dużo. Jednak kamera Polsatu stanęła po drugiej stronie ulicy i widać, że jest gorzej niż na pisowskiej manifestacji 13 grudnia, gdzie frekwencję 1000 osób robiło kilkuset policjantów wspomaganych przez wiernych parteigenosse Kaczyńskiego.
Dużo policji, spory ruch jak zwykle wieczorem idzie tamtędy wielu przechodniów, a grupka fanów GPC skanduje „Andrzej Duda, Andrzej Duda…”, a potem „precz z ubecją”. Chyba się przenieśli w czasie i wydaje im się, ze protestują przeciw Bierutowi.

Po kolejnych kilkunastu minutach pojawiają się kolejne grupki równo maszerujących czytelników GPC. Od razu widać, że karnie zebrani jak na pochodach pierwszomajowych. Średnia wieku… niemożliwe, ludzie tak długo nie żyją. Zaczyna przemawiać premier z tabletu, czyli pan Gliński. Potem odzywa się skandowanie: „wolne media bez ubeków”. Hm… czyżby chcieli wyrzucić Kurskiego?
Impreza trwa i z kolejno nadjeżdżających autokarów przychodzą kolejne grupy, dwójkami lewą marsz. Może za godzinę lub dwie zbiorą ze dwa tysiące ludzi.

5/5 - (2 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

  1. Festiwal kłamstwa. Brudziński przed chwilą ostrzegał, przed zamachem, do którego zaangażowano Antifę.
    Paranoja. Złodziej i chuligan ocenia porządnych obywateli, narkomani przewodniczą sejmowi, tylko brakuje, żeby dziwki badały dziewictwo.

Komentowanie jest wyłączone.