Z życia zwykłego posła

REKLAMA

W ciągu ostatniego tygodnia wydarzyło się bardzo wiele. Wiele kolejnych dowodów na to, że nie ma podłości przed jaką cofnąłby się PiS. Ale wiele istotnych zdarzeń miało istotny wspólny mianownik: rządzący przestali udawać, że ktokolwiek poza posłem Kaczyńskim ma do powiedzenia coś w tym rządzie, parlamencie i partii. Począwszy od zaognienia sytuacji z posłem Szczerbą – marszałek Kuchciński nie był już skłonny do załagodzenia sytuacji po rozmowie z JK. Kolejna sytuacja – usuwano protestantów siłą, by rozbawiony, zwykły poseł – nie premier, nie marszałek sejmu – mógł spokojnie wyjechać limuzyną z terenu sejmu. Dla przykładu: zwykła posłanka Pawłowicz nie miała takich możliwości, musiała przejść przez krzyczący tłum i mogła tylko użyć policji w charakterze taksówki, żadnych limuzyn.
Następne poseł Kaczyński wyjaśnił, że głosowanie w Sali Kolumnowej jest ważne bo było kworum. I tej wersji trzymają się politycy PiS, nie bacząc, że złamane zostały inne przepisy dotyczące głosowania ustawy budżetowej (jak chociażby jawność) i wszystko wskazuje, że najprawdopodobniej kworum nie było. Za to wiele wskazuje, że było fałszowane liczenie głosów, nie wiadomo kto liczył i jak, marszałek Kuchciński odsyła do dwóch sprzecznych dokumentów. No ale poseł K. powiedział, że było prawidłowo, więc wszyscy posłowie PiS kłamią na wyścigi, negując wszystko co mogliśmy widzieć na nagraniach.
Kolejny dzień był dniem tzw. konferencji prasowej posła Kaczyńskiego z wiernymi pretorianami- marszałkami Sejmu i Senatu i premier polskiego rządu. Poseł Kaczyński w centrum uwagi, siedząc w samym środku wygłaszał groźby w stronę opozycji, chcąc skłócić partie opozycyjne i opowiadał jakieś dziwne rzeczy o „angielskim parlamencie” (takowy nie istnieje notabene). Druga osoba w państwie odczytała oświadczenie z kartki a premier polskiego rządu czołobitnie zgodziła się z „premierem Kaczyńskim” i płynnie przeszła do recytowania wybranych informacji gospodarczych. Jedyną osobą, która wypowiedziała się – aczkolwiek eskalując konflikt – na temat problemu w parlamencie był pan Kaczyński.
I na koniec tygodnia wisienka na torcie. Poseł Kaczyński udzielił wywiadu Reutersowi. W wywiadzie tym przestał udawać, że ktokolwiek ma coś do powiedzenia, że Premier, Ministrowie Finansów i Rozwoju oraz Spraw Zagranicznych są kimś istotnym. Wyjaśnił, że jego wizja Polski jest najważniejsza, nawet jeśli spowoduje zmniejszenie tempa rozwoju gospodarki o „1%”. Z tego co do tej pory wiemy o wiedzy ekonomicznej tego posła prawdopodobnie chodziło mu o 1 punkt procentowy. Co również jest ogromnym spadkiem. I bardzo ważne jest, że przyznał, iż zniszczył Trybunał Konstytucyjny by nie blokował reform.
Zastanawiające jest, że posłowie PiSu, wliczając ministrów i najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem Dudą na czele godzą się na kierowanie nimi przez osobę mającą znikomą wiedzę ekonomiczną i ogólną o świecie, godzą się na poniesienie kiedyś odpowiedzialności prawnej i politycznej za decyzje szarej eminencji, godzą się na bycie posłusznymi, bezwolnymi narzędziami jednej osoby która sprytnie umiejscowiła się w miejscu, gdzie nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

5/5 - (7 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

2 Komentarze

  1. Wydawałoby się, że to są truizmy, ale trzeba o nich mówić i punktować, jak w tym tekście, bo wciąż jeszcze wielu ludzi nie zauważa oczywistości. Nadal wydaje im się, że mamy prezydenta, premiera i rząd. A tymczasem mamy władce marionetek.

    • A ten malutki (charakterem) władca może podpaść pod prokuratora za sprawstwo kierownicze i podżeganie do przestępstwa.

Komentowanie jest wyłączone.