Czas kopania w d***

REKLAMA

czas klepania Polski po plecach się skończył

Rzecznik PiS, Beata Mazurek, zwana pieszczotliwie kobietonem, błysnęła głęboką myślą: „Nasi wyborcy nam zaufali, mamy dobry program i dobre sondaże. Jesteśmy dumnym Narodem, a czas klepania Polski po plecach się skończył”.

Mazurek ma rację, a mnie szlag trafia.

Morawiecki miał być lepszy od Szydło. Chłop zna języki, ma garniturki od Armaniego, trzewiki firmy Gucci, a z butów słoma wyłazi aż kłuje.

Morawiecki żyje w „swojej” Polsce – demokratycznym państwie narodowym. Nie dziwcie się więc, że składa wieńce pod pomnikiem hitlerowskich kolaborantów. To pisanie historii od nowa. To nowa narracja, bo czasy są nowe. Kaczyński – samozwańczy boży pomazaniec – od dwóch lat szatkuje polskie mózgi tak, by ciemny, skądinąd, suwerenek był jeszcze bardziej ciemny. W ciągu dwóch lat zatrzymał nasz pościg za rozwiniętymi krajami Europy, zahamował proces integracji z cywilizacją, skłócił narody i społeczności rozlewając szambo nienawiści, agresji i antagonizmów. Przestaliśmy siebie słuchać. Przestaliśmy się rozumieć.

Świat w osłupieniu patrzy na polski Sejm, gdzie w skandaliczny sposób przepychane są ustawy. Z pogardą i niedowierzaniem obserwuje jak te ustawy nocą podpisuje ziewający Duda w szlafroku. Świat nie ogarnia dlaczego niszczenie państwa prawa od dwóch lat nazywane jest przywracaniem reguł demokracji, a zawłaszczanie instytucji demokratycznych przez jedną partię otrzymało miano „umacniania praworządności”. Zwłaszcza, że z Kaczyńskiego żaden myśliciel ani mąż stanu. Wręcz przeciwnie, to gnom bezmyślny w swojej nienawiści i konstruowaniu nowych idei. To partacz, jeśli chodzi o ich realizację. Jak więc udało mu się w ciągu dwóch lat rozpirzyć dorobek 25 poprzednich?

Ma rację Mazurek. Polski już nikt po plecach klepać z uznaniem nie będzie. Teraz będą nas już tylko kopać w dupę.

4.9/5 - (11 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.