Jak ugryźć 126 milionów?

REKLAMA

Jak ugryźć 126 milionów?

Państwo to złodziej. I to taki specyficzny, bo w majestacie prawa okrada swoich obywateli. Do takiego stanu rzeczy każdy z nas przyzwyczajany był właściwie od urodzenia. Comiesięcznym wynagrodzeniem musimy dzielić się z Państwem. Takie są zasady. Syf następuje wtedy, gdy Państwo chce te zasady łamać.
Ustawa o zbiórkach publicznych społeczną uwagę zaprzątnęła tylko na chwilę. O dziwo nie godzi ona w interesy USA czy Izraela, a to, że jest sprzeczna z Konstytucją i prawem Polaków do organizowania się wokół spraw, których Państwo nie potrafi rozwiązać, o to mniejsza.

A nowa ustawa pozwoli władzy zablokować każdą kwestę, jeśli tylko strzeli jej do łba, że cel zbiórki jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego i godzi w interes publiczny. Lufa tej armaty wymierzona jest w WOŚP i Jurka Owsiaka. Utwierdza mnie w tym przekonaniu tegoroczny wynik Orkiestry. 126 dużych baniek, to apetyczna kwota dla bankiera premiera Matołusza. Za taki szmal można jeszcze przez jakieś 20 lat finansować podkomisję smoleńską Macierewicza albo przez kolejne 30 wypłacać sobie premie.

Dla wielu taki scenariusz jest czystą abstrakcją, bo niby w jaki sposób taki Brudziński miałby przejąć pieniądze WOŚP? W taki sam jak Kaczyński zawłaszczał dotychczas instytucje demokratyczne. Ktoś powie, pomysł jest tak bezczelny,że aż niewiarygodny. Pełna zgoda. Jeszcze sam do niedawna nie wierzyłem, że po dekadach obrzydliwej propagandy PRLu znajdzie się ktoś, kto ukradnie publiczne media tylko dlatego, by opluwać w nich inaczej myślących. Do głowy mi nie przyszło, że po latach działającego w kraju trójpodziału władzy wróci czas ręcznego sterowania prokuraturą, a policja będzie używać pałek wobec legalnie demonstrujących. Wydawało się niemożliwe, że legalni wybrańcy narodu będą publicznie wycierać sobie dupy stronami wydartymi z Konstytucji mówiąc, że robią to w imieniu Suwerena.

W Polsce partyjnej wszystko jest możliwe.


ilustracja: screen ekranu z programu TVN

5/5 - (9 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.