Nie podoba mi się

REKLAMA

Nie podoba mi się Pan Duda, prezydent, bo jest a jakoby go nie było… Pojawia się na mszach, klęczy, modli się, widać Go na przeróżnych uroczystościach, odznacza orderami i medalami, nawet Matka Boska się załapała. Idzie dumnie jak paw, pozdrawia a potem zabiera głos, nadyma się niczym Wojski, tylko że ten zaczął grać a pan Duda zaczyna mówić… i mówi, – ja chcem, ja bendem, ja, ja, ja… wymachuje rękoma, robi przeróżne miny, w końcu krzyczy – nie jestem prezydentem wszystkich Polaków, dzieci i wnuki zdrajców Rzeczypospolitej, którzy walczyli o utrzymanie sowieckiej dominacji nad Polską, zajmują wiele eksponowanych stanowisk w różnych miejscach.
Podobno jest pan wykształcony, dużo wie, zawsze się pan powołuje na wiarę, na patriotyzm, jest pan kulturalny, ale zabrakło panu mądrości, empatii, zrozumienia i szacunku dla innych.
Obraził pan mnie, mojego ojca, walczącego w Powstaniu Warszawskim i dziadka, który walczył przy boku Piłsudskiego, obraził pan tych, co żyli w tamtych czasach, walczyli albo tylko pracowali dla dobra Polski, nie dla jakiegoś systemu, tylko dla Polski.
Nie jest pan moim prezydentem, dobrze pan powiedział, przekroczył pan czerwoną linię, chociaż jestem bardzo wyrozumiała i tolerancyjna, nie daję panu szans na poprawę, nie mam zamiaru czekać aż pokaże pan klasę, jaka przystoi prawdziwemu reprezentantowi narodu, nie chcę pana znać, oglądać słuchać a historia pana oceni, mam nadzieję, prawdziwie.

5/5 - (12 votes)
Print Friendly, PDF & Email

REKLAMA

Czytaj, oglądaj, słuchaj.